^

Microsoft Office 2016 16.11 dla Mac aktualizacja

Jaromir Kopp

19 marca 2018

Kilka dni temu ukazała się nowa wersja Microsoft Office 2016 16.11. Aktualizacja z 13 marca przynosi najwięcej zmian w programie Outlook, PowerPoint i Word. Excel po tym uaktualnieniu stanie się bezpieczniejszy.

Word

Udoskonalono w tym najpopularniejszym składniku pakietu Office tryb koncentracji. Uruchamia się on w nowej wersji w aktualnie ustawionym stopniu powiększenia oraz wyświetla numery stron.

Excel

W nim nie zobaczymy nic nowego. Usunięta została podatność umożliwiająca ominięcie funkcji zabezpieczeń programu.

PowerPoint

Doczekał się czcionek osadzonych. Dzięki temu prezentacja na różnych komputerach powinna wyglądać zgodnie z oczekiwaniami.

Outlook

Od teraz można we wiadomościach i zdarzeniach dodawać tabele i ich treść bezpośrednio w Outlook. Dodano możliwość ustawienia drugiej strefy czasowej oraz dodawanie zdarzeń, które zaczynają się i kończą w różnych strefach czasowych. Pojawiły się również ustawienia dotyczące wielkości czcionek w panelu bocznym okna programu.
Więcej o aktualizacji Office dowiecie się z notki technicznej. Jeżeli automatycznie Wasz Office nie został uaktualniony, to w notce znajdziecie też linki do pakietów uaktualnień osobno dla każdego z programów: Informacje o wersji dotyczące pakietu Office 2016 dla komputerów Mac

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. KOt Schroedingera

  Jaromir nadal jest uczulony? Najwyższy czas udać się do alergologa.

  • Jaromir Kopp

   A jak Twoja diagnoza? Jestem?

 2. Osola

  Świetny pakiet!

 3. macpretorians

  Nie używam Office. Po co, gdy Apple dostarcza z Macami super „odpowiedniki”? Pages, Numbers i Keynote prezentują się znakomicie. Jak ktoś postara się poznać, ale tak na prawdę poznać, te programy to z pewnością uzna, że instalowanie pakietu Microsoftu nie ma sensu 🙂

 4. Czerwekk

  Niestety o ile Pages i Keynote faktycznie są porównywalne do Worda i PowerPointa, to Numbers nie ma szans z Excelem… Wystarczy jak się będzie potrzebowało czegoś więcej niż tylko przysłowiowe dodawanie i odejmowanie a nie zrobimy tego w Numbers. I nie widzę możliwości aby to się kiedyś zmieniło…

 5. Kot Schroedingera

  Jaromir pisze o sobie, że jest uczulony. Czy Jaromir zatem wie, co pisze, skoro pyta, czy jest uczulony? Czy może jednocześnie jest uczulony (na potrzeby promocyjne) i nie jest uczulony (bo pewnie nie raz używał oprogramowania, o którym pisze, że jest takie be, i co dziwne, nie było wysypki).

 6. macpretorians

  Tutaj tematem jest aktualizacja Office, a nie wysypka czy nie. Jak będziemy się po różnymi tematami czepiać prywatnych wypowiedzi to bez sensu takie komentowanie, które nic nie wnosi. Ja osobiście jak widzę taki komentarz jak Kota, to nie chce mi się czytać artykułu. A być może jest to bardzo ciekawy artykuł. Komentarze takie jak Czerwekk natomiast, są dyskusją na temat poruszany w artykule i jest to dodatkowa zachęta do konstruktywnej dyskusji.
  Tak więc proszę, spróbujcie nie wstawiać komentarzy rodem z myapple ok 😉 dziękuję i życzę miłego dnia 🙂

 7. Kot Schroedingera

  Czy macpretorians może napisać, dlaczego za swój avatar przyjął logo The FreeBSD Project?

 8. macpretorians

  Skoro o to pytasz to znaczy, że kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi…trudno 🙁

 9. Kot Schroedingera

  Macpretorians zarzuca, że komentarze są nie na temat. A czy komentarz mapretoriansa jest na temat, kiedy pisze, że nie używa Office, pod artykułem poświęconym aktualizacji Microsoft Office 2016 16.11?