^

Nowe urządzenie od Alpine wspierające CarPlay

Przemysław Marczyński

16 marca 2018

Jak wprowadzić funkcjonalność CarPlay do samochodów? Jeśli producent nie przewidział takiej możliwości możemy skorzystać ze stacji multimedialnych podobnych do tych, które oferuje Alpine. Nowy model Alpine iLX-F903D wprowadza zaawansowane funkcje CarPlay oraz Android Auto do pojazdów, które domyślnie nie zostały wyposażone w tą technologię.
iLX-F903D to cyfrowa stacja multimedialna DAB+ z potężnym 9-calowym ekranem dotykowym WVGA. Ciekawostką jest tutaj sposób montażu urządzenia w kieszeni 1DIN. Ekran unosi się nad deską rozdzielczą przez co nie zasłania wyświetlaczy w aucie.
ILX F903D 6
Model Alpine Halo9 posiada port USB umożliwiający odtwarzanie wideo lub audio (FLAC [Free Lossless Audio Codec], MP3, WMA i AAC), wejście AUX i wejście HDMI. iLX-F903D może służyć również jako wyświetlacz dla kamery samochodowej. Jest również możliwość podłączenia zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD.

Nowa stacja multimedialna Alpine pozwala na pełną integrację iPhone’a z funkcjami iOS. CarPlay pozwala na odbieranie połączeń, odtwarzanie muzyki z Apple Music oraz korzystanie z natywnych map w iOS. Więcej o możliwościach CarPlay można znaleźć na oficjalnej stronie Apple.
ILX F903D 2
Oficjalna witryna Alpine modelu iLX-F903D Alpine Halo9
Sugerowana cena: 3799,00 zł

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. kristof46

    fajnie byłoby zobaczyć jakiś test paru urządzeń. Na myapple również o tym samym modelu od Alpine ale pytanie czy za taką kasę warto. Jest kilka tańszych a samo carplay w polsce aż tak atrakcyjne nie jest. Warto też zadbać o pozostałe funkcje radia