^

iPhone z wyświetlaczem na krawędzi? Kolejny patent Apple

Jaromir Kopp

28 lutego 2018

Kilka dni temu biuro patentowe USA opublikowało kolejny patent Apple, a w zasadzie rozszerzenie innego wynalazku z 2016 roku. Chodzi o umieszczenie wyświetlacza na krawędzi urządzenia, ale dodatkowo wyposażonego w Force Touch.

iPhone z wyświetlaczem na krawędzi to może być dobry pomysł

Sam wyświetlacz na krawędzi nie jest czymś specjalnie rewelacyjnym. Jednak jeżeli wyposaży się go w umiejętność rozpoznawania siły nacisku, zaczyna intrygować. Po dodaniu odpowiedzi z Taptic Engine całość rozwiązania staje się mocno atrakcyjna.
iPhone z wyświetlaczem na krawędzi? Kolejny patent Apple 2
Nadal zdarza mi się przeżyć szok, gdy usiłuję wcisnąć przycisk Home w wyłączonym iPhone 7. Dopiero wtedy uświadamiam sobie, że bardzo wyraźny i naturalny efekt „kliknięcia” klawisza jest w całości emulowany za pomocą „wibratora”. W ten sposób (opisany we wspomnianym patencie), można by w iPhone dodać symulowane przyciski i np. suwaki, które pojawiałyby się i zmieniały funkcje w zależności od kontekstu, czy uruchomionej aplikacji.
Jedyne, o co się martwię to o reakcję producentów obudów i etui. Jak by sobie z takim wynalazkiem poradzili?
Źródło: Patently Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy