^

Stój, bo… użyję iPhone!

Marek Szlachta

12 lutego 2018

Policja w Nowym Jorku rozpoczęła zamianę swoich urządzeń z Windows Phone (Lumia 640XL i Lumia 830) na iPhone’y 7 i 7 Plus. Pierwsi policjanci otrzymali już nowy sprzęt w zależności od tego, który z tych dwóch modeli wybrali.
Jak ogłoszono w ubiegłym roku, nowojorska policja zamieni swoje sprzęty od firmy Nokia na te od firmy Apple. W sumie zamiana w najbliższych tygodniach ma objąć około 36000 urządzeń. Co ciekawe, telefony Nokia, które będą zamienione, będą miały wyczyszczoną zawartość i zostaną odsprzedane do producenta. Nowe zaś urządzenia nie nadszarpną budżetu Policji NY, gdyż zostaną wymienione w ramach nowej umowy z operatorem AT&T, która pozwala na taki bieg spraw w ramach kończącej się dwuletniej umowy. Obecnie wymienianych jest prawie 600 sztuk dziennie.
Pierwsze opinie policjantów są bardzo pozytywne. Powiedzieli, że dzięki nowym urządzeniom mogą szybciej reagować na przeróżne sytuacje i pojawiać się szybciej w odpowiednich miejscach i to dzięki temu, że otrzymują oni odpowiednie powiadomienia szybciej od wywoływań przez tradycyjne radiostacje. Od rozpoczęcia korzystania z smartfonów przez policję, czas reakcji na krytyczne przestępstwa w toku spadł o 14%.
Zastanawiam się z jakich urządzeń korzystają policjanci w Polsce. Ostatnio otrzymali oni kamery, które mają mieć zamocowane do munduru i które nagrywają ich pracę. Biorąc pod uwagę, że policjanci za naszymi granicami mają taki sprzęt od dawna na standardowym wyposażeniu, to nie zdziwiłbym się, jeśli nasi korzystaliby nie ze smartfonów, ale z Nokii… 3310…
Źródło.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy