^
Force Touch w koronce Apple Watch? Być może już w następnych modelach

Force Touch w koronce Apple Watch? Być może już w następnych modelach

Jaromir Kopp

30 stycznia 2018

Force Touch jest technologią, która miała swój debiut w zegarku Apple. Jest on pierwszym urządzeniem, które reaguje, na silę nacisku (na ekran). Apple Watch potwierdził przydatność i sprawność tej technologii, która trafiła następnie do iPhone’ów i gładzików Apple.

Więcej funkcji dla koronki Apple Watch?

Kilka dni temu biuro patentowe USA opublikowało patent opisujący działanie Force Touch w koronce zegarka. Według niego, zegarek ma być w stanie mierzyć siłę nacisku na koronkę za pomocą jednego lub kilku sensorów. Jak widać na rysunku, niekoniecznie musi chodzić o siłę nacisku w osi koronki. Może być również rozpoznawany nacisk poprzeczny (np. z góry na koronkę). Różne siły nacisku mają być interpretowane jako różne „polecenia”.
Obecnie koronka w Apple Watch poza obracaniem wykrywa pojedyncze, dwukrotne lub dłuższe wciśnięcie. Pojedyncze przełącza pomiędzy widokiem tarczy a zbiorem aplikacji lub wychodzi z aplikacji, podwójne przełącza pomiędzy tarczą, a ostatnio używanym programem. Długie wywołuje Siri.
Jakie jeszcze funkcje można by sterować za pomocą koronki? A może chodzi tylko o pozbycie się „klikającego” elementu mechanicznego, czyli przycisku. Taptic Engine w iPhone’ach 7 i 8 bardzo dobrze zastępuje klik w przycisku Home, a to zawsze jeden mechaniczny element mniej.
Źródło: Patently Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy