^
Co nowego w iPhone'ach 2018

Co nowego w iPhone’ach 2018

Redakcja

29 stycznia 2018

Nie nacieszyliśmy się jeszcze dobrze iPhone’em X i serią ósmą, a tu już napływają kolejne informacje dotyczące ich następców. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo z KGI Securities, powrócił z nowymi informacjami dotyczącymi planowanych na jesień tego roku iPhone’ów. Tym razem dotyczą one pojemności baterii dla prognozowanych produktów. Zobaczmy zatem co nowego w iPhone’ach 2018.

Dla przypomnienia, Ming-Chi Kuo już wcześniej informował nas, że Apple wprowadzi w tym roku trzy nowe modele. Z czego dwa będą wyposażone w ekrany OLED o przekątnej 5,8 cala i 6,5 cala oraz model LCD o przekątnej 6,1 cala.


W najnowszym raporcie, KGI podaje więcej szczegółów na temat zastosowanych akumulatorów w tegorocznej ofercie iPhone’ów. Analityk twierdzi, że 6,5-calowy model OLED otrzyma baterię w kształcie litery „L” o pojemności 3300 a 3400 mAh. To zdecydowanie bardzo dobra wiadomość.

Z kolei 5,8-calowy model OLED ma dysponować akumulatorem o pojemności od 2700 do 2800 mAh. Dostawcą akumulatorów będzie firma Unimicron, która stanie się głównym producentem. Dane te wskazują, że planowany na ten rok iPhone 5,8 cala nie będzie miał większej baterii od tej zastosowanej w obecnie dostępnym iPhonie X (posiada on akumulator w kształcie litery „L” o wielkości 2716 mAh).

Natomiast dla 6,1-calowego modelu wyposażonego w ekran LCD, Kuo przewiduje pojemność od 2850 do 2950 mAh. Akumulator dla tego modelu jest więc bardziej pojemny niż bateria iPhone’a 8 Plus, ale ma tę samą konstrukcję prostokątną i jednokomórkową. To może przyczynić się do jego większej grubości i wagi. Jednak Kuo przewiduje, że rynek doceni 6,1-calowy model iPhone’a z LCD, który ma stanowić około 50 procent nowych modeli, sprzedanych w drugiej połowie 2018 roku. Zwłaszcza że model LCD będzie atrakcyjny cenowo dla klientów. Tym bardziej, że iPhone LCD będzie miał taką samą konstrukcję jak iPhone X oraz Face ID.

Jeśli chodzi o termin prezentacji, Analityk przewiduje, że wszystkie trzy modele powinny być gotowe na rynek do września 2018 roku. Model 6,1-calowy ma być wyceniony w przedziale między 700 a 800 dolarów. Dzięki niższej cenie może faktycznie stać się hitem sprzedażowym 2018 roku nawet mimo nieco gorszej specyfikacji.

Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy