^
Aktualizacje wszystkich systemów Apple- iOS, macOS, watchOS, tvOS

Aktualizacje wszystkich systemów Apple: iOS, macOS, watchOS, tvOS

Jaromir Kopp

24 stycznia 2018

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło nowe wersje systemów: macOS 10.13.3, iOS 11.2.5, tvOS 11.2.5 i watchOS 4.2.2. Były one przez kilka tygodni dostępne jako publiczna i deweloperska beta (poza watchOS). Interesujący jest znaczny skok numeru w iOS i tvOS.

Nie tylko bezpieczeństwo

W aktualizacji uodporniono systemy na „złośliwe linki”, które potrafiły zawiesić aplikacje. Dodatkowo nadal naprawiane są problemy związane z dostępem do zastrzeżonej pamięci.
Z bardziej widocznych rzeczy, oprawiono problemy z kolejnością rozmów w Wiadomościach (macOS).

Więcej zmian w iOS

Poza wsparciem dla nadchodzącego HomePod dodano możliwość wyszukiwania newsów przez Siri, również w podcastach (obie nowości długo nas jeszcze nie zainteresują). Przebudowano w Centrum sterowania odtwarzacz audio.

Jak zainstalować aktualizacje od Apple?

Tak jak zwykle… w macOS: program App Store i zakładka Uaktualnienia, w iOS: Ustawienia, Ogólne, Uaktualnienia; w watchOS: Aplikacja Watch, Ogólne, Uaktualnienia; w tvOS: Ustawienia, System, Uaktualnienia.
Uwaga: w tej aktualizacji iOS nie ma jeszcze dodatkowych informacji o stanie baterii.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy