^
Chińcyki trzymają się mocno!? W iOS niestety tylko oni

Spada udział iOS w rynku systemów mobilnych

Jaromir Kopp

17 stycznia 2018

Kantar Worldpanel podał informacje o udziale poszczególnych platform mobilnych w kluczowych rynkach. W jednym wykresie zebrała je Statista. Niestety nie mamy dobrych wieści.

Rok do roku udział iOS spada

Praktycznie wszystkie tzw. kluczowe rynki nie były łaskawe dla iOS. Nawet w USA stracił on w porównaniu z 2016 rokiem.
Infographic: iOS Losing in Key Markets, Except China | Statista You will find more statistics at Statista
Interesująca jest zależność udziału iOS w rynku od języka. W krajach gdzie najczęściej mówi się po angielsku (Wielka Brytania, Australia, USA), udział iOS praktycznie nie spada poniżej 40%. Tam, gdzie mówi się innymi językami (z wyjątkiem Japonii), udział rzadko przekracza 25% np. w Niemczech, osiągając z trudem 21% (rosnąc z 20% w 2016). To dość zaskakująca dysproporcja. Trudno powiązać ją z poziomem życia w danym kraju. Może to sprawka Siri, która najszybciej opanowała język angielski? Dane z innych krajów znajdziecie w: Kantar worldpanel.

Czy aby na pewno spadek?

Warto zaznaczyć, że dane dotyczą odpowiednio września, października i listopada 2016 i 2017 roku, czyli okresu, w którym zakupy iPhone’ów były zdecydowanie mniejsze z powodu wyczekiwania na nowe modele zwłaszcza w 2017 roku.
Za niewiele ponad dwa tygodnie, Apple planuje konferencję finansową. Poznamy na niej dane z okresu świątecznej gorączki wstrząsanej wpadkami związanymi z dziurami i niedoskonałościami w systemach. To będzie z pewnością interesująca lektura.
Dane pochodzą z Kantar worldpanel oraz Statista

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy