^
Szeptem do Siri - patent

Szeptem do Siri

Redakcja

16 grudnia 2017

Siri to temat rzeka, ale rzeka płynąca gdzieś za granicą. Jednak choć nadal nie porozmawiamy z nią po polsku, to warto wiedzieć jakie kierunki rozwoju dla niej Apple planuje.

Gdy mówisz szeptem do iPhone’a, co powie na to Twoja Żona?

Może nie wiedzieć, że właśnie do przypomnień dodajesz pozycję za pomocą Siri, mówiąc szeptem: „When I am near the shopping mall, remind me of a gift for my wife”.
Właśnie kilka dni temu Apple otrzymało patent na „Ciche, za pomocą szeptu, porozumiewanie się z asystentem Siri oraz otrzymywanie cichych odpowiedzi”. Taki sposób komunikowania się z Siri może być bardzo przydatny, nie tylko w sytuacji opisanej powyżej.

Wyślij Siri wiadomość

W maju z kolei Apple otrzymało patent na porozumiewanie się z asystentem Siri za pomocą pisanych wiadomości. Bardzo przydatna funkcja, gdy nie chcemy zakłócać spokoju, mówiąc lub gdy otoczenie jest tak głośnie, że skutecznie uniemożliwi porozumiewanie się z Siri za pomocą głosu.
Zasadniczą kwestią jest, kiedy i czy w ogóle, Apple wprowadzi metody opisane w patentach do swoich systemów.
Źródło: Patently Apple.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. czif

    Nie wiem, gdzie wspomnieć o tym, więc piszę to tu.
    Już dawno, po zaktualizowaniu do iOS 11 miałem podpowiedzi wyrazów w aplikacji Wiadomości – opublikowałem tamtego czasu screenshot na forum konkurencji.
    Tym razem znów natknąłem się na to samo, czyli Apple pracuje nad tym, ale oczywiście nie wiadomo, kiedy nam to udostępni.
    http://a63.tinypic.com/20glmkx.jpg