^
Jony Ive znów będzie szefem wzornictwa Apple w pełnym wymiarze

Jony Ive znów będzie szefem wzornictwa Apple w pełnym wymiarze

Redakcja

10 grudnia 2017

Jak podają Mac Rumors i Bloomberg Jony Ive znów zajmie się „na pełen etat”, nadzorowaniem projektów i wzornictwa w Apple. Pod jego bezpośrednią opiekę wraca zarówno dział projektowania sprzętu, jak i interfejsów użytkownika.

Jony Ive i jego projekty

Ive z Apple jest związany od początku lat 90 zeszłego wieku. Jednym z jego pierwszych ważnych projektów był Newton 110 (druga wersja). Kolejny znaczący to słynny „Mac na 20 lecie” (Twentieth Anniversary Macintosh). Jemu też zawdzięczamy wygląd najbardziej przełomowych i udanych konstrukcji iMaców oraz innych produktów Apple.

Apple Spartacus i Mac Wyznawca

Zdjęcie z archiwum Jaromira Koppa (Mac Warsztaty, Międzybrodzie Żywieckie) 1998 r.

Apple Park i „Gwiezdny statek”

Niestety od 2015 roku głównym zajęciem Jonnego Ive’a był nadzór nad budową i wykańczaniem Apple Park. W tym czasie główną rolę w dziale projektowym Apple grali Alan Dye (odpowiedzialny za interfejs graficzny) i Richard Howarth (odpowiedzialny za projekty przemysłowe).
Dziś Bloomberg uzyskał oficjalne potwierdzenie od przedstawicieli Apple, powrotu Ive’a na stanowisko szefa wzornictwa. Odpowiednio zaktualizowana została również strona Jonnego Ive’a na Apple.com.
Mamy nadzieję, że po przygodzie z architekturą, Jony zatęsknił za projektowaniem przemysłowym i będzie miał sporo niebanalnych i dobrych dla użytkowników, pomysłów.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Jonathan Ive wydostał się z białego pokoju, zakłada własną firmę - […] podczas prac przy Apple Park, Ive pokazał, że chce zajmować się czymś więcej niż tylko wzornictwem dla IT. Zaczęła…