^
jakie telefony Apple zobaczymy w 2018 roku iPhone X Plus

iPhone X Plus czyli jakie telefony Apple zobaczymy w 2018 roku

Redakcja

8 grudnia 2017

Przyszły rok będzie bardzo ciekawy dla fanów iPhone’ów. Jakie telefony Apple zobaczymy w 2018 roku oprócz planowanego na marzec modelu SE? Apple prawdopodobnie zaprezentuje nam jeszcze trzy iPhone’y. Będą to dwa modele OLED i jeden model LCD, który może mieć metalowy tył podobnie jak iPhone 7 i 7 Plus.
Źródłem tych informacji jest Nikkei. Twierdzą oni, że model LCD będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, podczas gdy dwa modele OLED będą mierzyć na 5,8 cala i 6,2 lub 6,3 cala.
Model LCD z metalowymi pleckami będzie jak seria 7 dostępny w kilku kolorach. Informacje te są zgodne z wcześniejszymi danymi udostępnionymi przez analityka Ming-Chi Kuo z firmy KGI Securities, który bardzo często ma dokładny wgląd w plany Apple’a.

Phone X Plus?

Kuo również uważa, że Apple zaprezentuje trzy iPhone’y w 2018 roku. Model OLED, który będzie miał wymiary ekranu podobne do obecnego iPhone’a X oraz drugi model OLED, który mierzy w 6,5 cala. Będzie powiększoną wersją X, być może będzie się nazywał właśnie „iPhone X Plus”. Stawkę zamyka najtańszy podstawowy model z wyświetlaczem LCD o przekątnej ekranu 6,1 cala.
Kuo powiedział, że wszystkie trzy modele będą wyposażone w pełnoekranową konstrukcję od krawędzi do krawędzi oraz system kamer TrueDepth, taki sam jak w obecnym modelu iPhone X. Nie wspominał jednak o innym niż szkło  materiale obudowy. Teraz wszystkie najnowsze telefony Apple (iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus) są wyposażone w szklane tylne obudowy umożliwiające bezprzewodowe ładowanie.
6,1-calowy model LCD z aluminiową obudową prawdopodobnie nie pozwalałby na bezprzewodowe ładowanie. Pytanie, czy Apple chce cofnąć się o krok wstecz i usunąć tę funkcję z najtańszych iPhone’ów. Wersja z ekranem LCD jest opisany przez Kuo także jako model o niższej rozdzielczości, który będzie bardziej przystępny cenowo niż dwa modele OLED.
We wrześniu przyszłego roku przekonamy się, co rozumie Apple przez określenie „tańszy”.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy