^
Apple przejmuje Shazam?

Apple przejmuje Shazam?

Redakcja

8 grudnia 2017

Ciekawe wieści przynosi serwis Tech Crunch. Według ich źródeł Apple jest bliski sfinalizowania przejęcia Shazam, serwisu do rozpoznawania utworów muzycznych.

Shazam podpowie Ci, jaki to utwór

Wystarczy, aby aplikacja „wysłuchała” fragmentu utworu, który słychać w radiu, reklamie, czy po prostu go nucimy, aby podpowiedziała nam jego tytuł i wykonawcę. Z potężną bazą próbek i dobre algorytmy radzą sobie z rozpoznawaniem bardzo dobrze (no może z wyjątkiem „nucenia”).
Aplikacja na iOS dostępna jest za darmo: https://www.shazam.com/pl

Ile to jest warte?

Firma od kilku lat nie przynosi zysków, a jedynie coraz mniejsze straty. Jednak jej potencjał stale rośnie, a wycena rynkowa jest całkiem pokaźna.
Tech Crunch podaje, że wokół domniemanej transakcji padają różne kwoty. Większość w okolicach 400 milionów dolarów. Jednak nie ma pewności co do tych liczb.

Co nam to może dać?

Bardzo prawdopodobne wydaje się zwiększenie funkcjonalności Siri. Być może rozpoznawanie melodii stanie się dodatkową funkcją aplikacji Muzyka. Na efekty tego domniemanego przejęcia raczej przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy, a kto wie, czy nie aż do WWDC 2018.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. MDW

  Siri chyba od początku swojego istnienia używa Shazam do rozpoznawania utworów. Gdy się zapyta Siri o to jaki aktualnie słychać utwór to pod odpowiedzią jest logo Shazam. Nawet jeżeli aplikacja Shazam nie jest zainstalowana na iPhone/iPad/iPod. Gdy to zauważyłem to odisntalowałem Shazam zostawiając tylko Sound Hound (który czasem się uzupełnia z Shazam). Shazam jest mi zbędny skoro Siri ma go w sobie.

 2. MDW

  Ja też jakoś bardzo dużo nie używam, bo mój angielski jest bardzo daleki od doskonałości. 🙂 Zawsze gdy idę sam (a chodzę bardzo dużo) to mam w uszach EarPods (bardzo je lubię). No i wtedy nigdy nie wyciągam iPhona żeby się dowiedzieć która jest godzina tylko pytam Siri. To zawsze rozumie. 🙂
  Generalnie muszę powiedzieć, że Siri od momentu premiery poprawiła się znacznie (a w dniu premiery też nie było źle). Gdy się pojawiła to nie było szans żeby zrozumiała cokolwiek co do niej mówiłem. W tej chwili większość prostych zdań rozumie. Np.: „Zadzwoń do żony”, „Która godzina?”, „Gdzie jest mój syn?”, „Uruchom Kodi Remote”, „Gdzie jestem?”, „Jaki utwór teraz słychać?”, „Włącz podcast”.

 3. Wojciech

  „Firma od kilku lat nie przynosi zysków, a jedynie coraz mniejsze straty.
  Jednak jej potencjał stale rośnie, a wycena rynkowa jest całkiem
  pokaźna.” ???