^
Zestaw AR od Apple

Zestaw AR od Apple już niebawem

Redakcja

5 grudnia 2017

Prawdopodobnie niebawem zobaczymy zestaw dla rozszerzonej rzeczywistości (AR) od firmy Apple. Jego partner Quanta Computer połączył siły z firmą Lumus z siedzibą w Izraelu, która produkuje soczewki do inteligentnych okularów.
Według Bloomberga to ważna inwestycja dla Quanta Computer. Lumus projektuje także wyświetlacze do okularów AR i będzie korzystać z możliwości produkcyjnych firmy Quanta. W wywiadzie dla Bloomberga dyrektor generalny Lumus – Ari Grobman powiedział, że Quanta zainwestowała 45 milionów dolarów w Lumus już w 2016 roku. Dzięki temu będzie mogła produkować soczewki AR także dla innych firm technologicznych.
Partnerstwo zaowocuje bardziej przystępnymi cenami soczewek dla produktów z rozszerzoną rzeczywistością, obniżając całkowity koszt przyszłych produktów. Wynika z tego, że pełne zestawy AR będą wyceniane taniej niż koszt wysokiej klasy telefonu komórkowego.
Nie ma pewności czy Quanta i Lumus już pracują z Apple nad przyszłym zestawem słuchawkowym rozszerzonej rzeczywistości lub inteligentnymi okularami. Jest to jednak możliwe, ponieważ plotki sugerowały, że Apple już pracuje nad takim projektem.
Najnowsze plotki sugerują również, że Apple opracowuje zestaw AR z dedykowanym wyświetlaczem, wbudowanym procesorem i systemem operacyjnym o nazwie „rOS”. Znajduje się wciąż w fazie prototypowania i bada różne metody wprowadzania danych. Należą do nich panele dotykowe, aktywacja głosowa, gesty głowy i wiele innych. Ponadto poddane są analizie typy aplikacji, w których taki produkt mógłby być używany.
Apple ma zamiar dokończyć rozwój tego produktu do 2019 roku, a wydać go w 2020 roku, ale mogą pojawić się opóźnienia i zmiany w produkcie w miarę kontynuacji prac.
Wygląda na to, że nasze portfele znów mogą być zagrożone nowymi produktami Apple 😉
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy