^

iMac Pro jak ET… sam zadzwoni do domu?

Jaromir Kopp

21 listopada 2017

Kolejna ciekawostka, będąca wynikiem analizy oprogramowania iMac Pro. Tym razem znaleziono dowody na możliwość używania karty SIM. Może ona być przydatna do wykonywania połączeń telefonicznych lub co bardziej prawdopodobne, transmisji danych.
Aktualizacja: znana jest już nazwa układu i większość jego funkcji. A10 okazał się być T2.

iMac Pro z procesorem A10

Dopiero co miałem okazję napisać o odkryciu w iMac Pro układu Apple A10 znanego z iPhone’ów 7. Oczywiście nie jako główny procesor, ale jako nadzorcę odpowiedzialnego za uruchamianie, zarządzanie energią, bezpieczeństwo i być może „Hej Siri”.
Kolejne informacje dowodzą, że A10 może mieć jeszcze więcej zastosowań w iMac Pro. Jeżeli potwierdzą się pogłoski o możliwości użycia kart SIM i łączności komórkowej, jednym z nowych zastosowań, jakie się nasuwa na myśl, jest zabezpieczenie antykradzieżowe.

iMac Pro najdroższym komputerem

Przy cenie od 5 000$ do kilkunastu tysięcy dolarów, iMac Pro jest najdroższym komputerem Apple. Może być również łakomym kąskiem dla złodziei. Bardzo prawdopodobne, że będzie on wyposażony w zabezpieczenie podobne do bardzo skutecznego „Find my phone” znanego z iPhone’a oraz iPada. iMac Pro używając połączeń komórkowych, zadzwoni do domu niemal jak ET z hitu kinowego.
Zastanawiam się jedynie, czy wyposażony zostanie w jakieś dodatkowe zasilanie bateryjne, pozwalające na nawiązanie i powtarzanie transmisji, czy będziemy musieli liczyć na podłączenie do sieci elektrycznej.

Tylko plotki i poszlaki

O ile możemy być w zasadzie pewni obecności A10 w iMac Pro, to na potwierdzenie możliwości połączeń komórkowych musimy poczekać aż Apple lub pierwsi użytkownicy się tym pochwalą. Poszlaki na to wskazujące mogą być jedynie pozostałościami po kodzie z iOS użytym do budowy BridgeOS 2.0.
Czy iMac Pro będzie jak ET, czy nie i tak wydaje się bardzo interesującą konstrukcją i jego premiera wywoła ekscytację wśród fanów Apple i nie tylko.
Zródło: pikeralpha.wordpress.com

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. sportpoz

    Ja czekam na moment kiedy Apple zamiast Intela zacznie montować w Macbookach swoje procesory serii Ax