^

Nowy iPad Pro z Face ID i odświeżonym Apple Pencil

Redakcja

9 listopada 2017

Nie ochłonęliśmy jeszcze dobrze po gorącej premierze tej jesieni – iPhonie X, a już docierają do nas informacje dotyczące przyszłych produktów firmy Apple. Tym razem ich bohaterem jest nowy iPad Pro z Face ID.
Bloomberg opublikował nowe informacje na temat tego, czego można oczekiwać po nowych iPadach w przyszłym roku. Raport potwierdza przewidywania firmy analitycznej KGI, która twierdzi, że w iPadach Pro już w 2018 roku pojawi się Face ID. Dla przypomnienia, to nowa funkcja rozpoznawania twarzy firmy Apple, która właśnie zadebiutowała na iPhone X. Wraz z zastosowaniem tej technologii w iPadach znikną przyciski Home, gdyż zastąpi ona rozpoznawanie odcisków palców dla bezpieczeństwa biometrycznego (Touch ID). Poza tym sterowanie iPadami będzie opierać się głównie na gestach do nawigacji, które przyniósł iOS 11.

Jeszcze nie czas na OLED

Według Bloomberga Apple pracuje już nad nowymi iPadami. Raport wskazuje, że prawdopodobnie nie zobaczymy w nich jeszcze wyświetlaczy OLED w przyszłym roku. iPhone X ma 5,8-calowy wyświetlacz OLED, ale ekrany iPadów Pro o przekątnej 10,5 i 12,9 cala są dużo większe i zawierają takie funkcje jak ProMotion i Apple Pencil, których nie ma na iPhone’ach. OLED jest droższym elementem, więc koszt jest tu głównym czynnikiem przemawiającym za odroczeniem instalacji tego typu ekranów w przyszłorocznych modelach.

Nowy iPad Pro z Face ID

Apple Pencil

W raporcie pojawiły się także informacje dotyczące Apple Pencil. Prawdopodobnie projektowana jest nowa wersja cyfrowego rysika firmy Apple. To oznaczałyby pierwszą aktualizację tego urządzenia, ponieważ został wprowadzony wraz z pierwszym iPadem Pro.
Raport mówi również o tym, że nowe iPady będzie miał nowy wygląd z węższymi górnymi i dolnymi ramkami oraz zaprojektowany przez Apple GPU podobny do iPhone’a X. Jeśli Apple zdoła zmniejszyć ramkę nowych iPadów bez zmiany rozmiaru ekranu, może to zmniejszyć wielkość urządzenia i prawdopodobnie także wagę, w porównaniu do obecnych modeli. Byłoby to szczególnie korzystne dla większego iPada Pro, który ma tę samą wielkość co model pierwszej generacji z 2015 roku.
Niestety nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać aktualizacji iPadów. Premiery ostatnich modeli odbyły się na WWDC w czerwcu br. Czy będzie możliwe utrzymanie tego terminu w przyszłym roku? Ostatnie wyniki finansowe w kontekście IPadów nie nastrajały pozytywnie więc może firmie będzie zależało na szybkim wprowadzeniu produktu na rynek.
Źródło. | Zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Pawciu

    I to wszystko za jedyne 1499$ 🙂