^

Nowości w Apple ID. W końcu można zmienić adres logowania z obcą domeną na ten z domeną od Apple

Jaromir Kopp

6 listopada 2017

Dawniej przy zakładaniu Apple ID należało podać adres e-mail niebędący w domenie me.com, mac.com, czy icloud.com. Musiał to być adres „od firmy trzeciej”. Choć możliwość zmiany e-maila używanego do logowania w Apple ID pojawiła się już dość dawno temu, to nie można było użyć jako nowego, własnego adresu z domeną od Apple. Teraz w końcu jest to możliwe.

Jak zmienić e-maila Apple ID na „applowski”

Serwis 9to5mac.com poinformował, że w zaktualizowanej dokumentacji Apple podano dodatkową procedurę zmiany e-maila logowania przy przejściu z adresu „firm trzecich” na ten w domenie Apple. Ponieważ w polskiej wersji dokumentacji Apple nadal twierdzi, że taka zmiana nie jest możliwa, podaję link do angielskiej: Change your Apple ID
Główną niedogodnością wiązącą się ze zmianą adresu na applowski, jest konieczność wylogowania z iCloud wszystkich podłączonych do niego urządzeń (z wyjątkiem tego, na którym dokonujemy zmian), co może być dla „prawdziwego” Apple Usera dość kłopotliwe.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski iOS
Używając iOS: Wchodzimy w Ustawienia, klikamy na górze, tam, gdzie są nasze dane. Następnie klikamy w „Nazwisko, numery telefonów, email”. Dalej klikamy w „Edytuj” i kasujemy nasz obecny adres Apple ID. Klikamy w „Kontynuuj” i wpisujemy nowy adres i klikamy w „Dalej”.
UWAGA! Po zmianie Apple ID na ten z domeny Apple stracimy możliwość powrotu do adresu spoza domen Apple, bezpowrotnie.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski przez WWW Ostrzeżenie
Zmiany można dokonać również za pomocą panelu www Apple ID. W tym przypadku należy wcześniej wylogować z konta wszystkie nasze urządzenia.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski WWW

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Zbigniew Kaczmarek

    Wreszcie będzie uporządkowane, poza przejściowym okresem i nie straci się zakupów. Wspaniała informacja. Dzięki Jaromir i Apple

  2. Marek

    WItam.
    Co robię źle zrobić skoro przy zmianie adresu email nie pozwala mi na podanie z domeną @me.com lub @icloud.com
    Poproszę o pomoc.