Select Page

Nowości w Apple ID. W końcu można zmienić adres logowania z obcą domeną na ten z domeną od Apple

Nowości w Apple ID. W końcu można zmienić adres logowania z obcą domeną na ten z domeną od Apple

 • 2
 • 06.11.2017
Jaromir Kopp

Dawniej przy zakładaniu Apple ID należało podać adres e-mail niebędący w domenie me.com, mac.com, czy icloud.com. Musiał to być adres „od firmy trzeciej”. Choć możliwość zmiany e-maila używanego do logowania w Apple ID pojawiła się już dość dawno temu, to nie można było użyć jako nowego, własnego adresu z domeną od Apple. Teraz w końcu jest to możliwe.

Jak zmienić e-maila Apple ID na „applowski”

Serwis 9to5mac.com poinformował, że w zaktualizowanej dokumentacji Apple podano dodatkową procedurę zmiany e-maila logowania przy przejściu z adresu „firm trzecich” na ten w domenie Apple. Ponieważ w polskiej wersji dokumentacji Apple nadal twierdzi, że taka zmiana nie jest możliwa, podaję link do angielskiej: Change your Apple ID
Główną niedogodnością wiązącą się ze zmianą adresu na applowski, jest konieczność wylogowania z iCloud wszystkich podłączonych do niego urządzeń (z wyjątkiem tego, na którym dokonujemy zmian), co może być dla „prawdziwego” Apple Usera dość kłopotliwe.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski iOS
Używając iOS: Wchodzimy w Ustawienia, klikamy na górze, tam, gdzie są nasze dane. Następnie klikamy w „Nazwisko, numery telefonów, email”. Dalej klikamy w „Edytuj” i kasujemy nasz obecny adres Apple ID. Klikamy w „Kontynuuj” i wpisujemy nowy adres i klikamy w „Dalej”.
UWAGA! Po zmianie Apple ID na ten z domeny Apple stracimy możliwość powrotu do adresu spoza domen Apple, bezpowrotnie.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski przez WWW Ostrzeżenie
Zmiany można dokonać również za pomocą panelu www Apple ID. W tym przypadku należy wcześniej wylogować z konta wszystkie nasze urządzenia.
Nowości w Apple ID, zmiana adresu na applowski WWW

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. Zbigniew Kaczmarek

  Wreszcie będzie uporządkowane, poza przejściowym okresem i nie straci się zakupów. Wspaniała informacja. Dzięki Jaromir i Apple

  Odpowiedz
 2. Marek

  WItam.
  Co robię źle zrobić skoro przy zmianie adresu email nie pozwala mi na podanie z domeną @me.com lub @icloud.com
  Poproszę o pomoc.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!