^

BMW Z8 Steve’a Jobsa do kupienia na aukcji

Redakcja

30 października 2017

Napędzane silnikiem o mocy czterystu koni mechanicznych BMW Z8 należący do współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa zostanie wystawione na aukcji w Sotheby w Nowym Jorku. Cena zakupu szacowana jest na około 300 000 – 400 000 dolarów.
BMW Z8 Steve’a Jobsa
Jego pochodzenie jest udokumentowane historią serwisową oraz kopią numeru rejestracyjnego zgodną (według wykazu) z miejscem zamieszkania legendy Apple.
BMW Z8 Steve’a Jobsa
Według pogłosek, do zakupu tego właśnie samochodu Jobsa namówił Larry Ellison — prezes firmy Oracle. Ponoć twierdził, że ten roadster jest „wzorcem nowoczesnej inżynierii motoryzacyjnej i ergonomii”
BMW Z8 Steve’a Jobsa
BMW Z8 ma datę produkcji 1 kwietnia 2000 roku. Zostało dostarczony w październiku tego roku. W 2003 roku firma Apple sprzedała samochód obecnemu właścicielowi z Los Angeles. W ciągu ostatnich siedemnastu lat samochód przejechał zaledwie 15 000 mil. To średnio mniej niż 1000 mil rocznie, co pozwala twierdzić, że znajduje się w „stanie wzorcowym”. Tablica rejestracyjna z napisem „JOBS Z8” została zamówiona już przez obecnego właściciela.
 
BMW Steve’a Jobsa
BMW wyprodukowało w latach 1999-2003 ponad 5,7 tys. egzemplarzy modelu Z8. Samochód miał wówczas sugerowaną cenę w wysokości 128 000 dolarów w wersji podstawowej, a modele po doposażeniu w dodatkowe opcje zazwyczaj sprzedawano w cenie między 165 000, a 200 000 dolarów.
Aukcja rozpoczyna się 6 grudnia na imprezie „Icons” Sotheby. Oprócz samochodu Jobsa będzie można nabyć wiele innych ikon motoryzacji. Więcej informacji na temat samochodu Steve’a i innych wystawionych aut znajdziecie tutaj.
Źródło  |  Zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy