^

Nowa wersja 1Password zapowiedziana

Przemysław Marczyński

24 października 2017

Dla mnie to jeden z najważniejszych programów na macOS. Menedżer haseł – 1Password – aplikacja do przechowywania poufnych informacji otrzyma niebawem kolejną dużą aktualizację.
Na Twitterze, twórcy 1Password pokazali obrazek zapowiadający siódmą wersję swojego najważniejszego programu pod macOS.


Program jest moim „drugim mózgiem” do przechowywania ważnych informacji. Trzymam w nim zaszyfrowane wszystkie hasła do stron internetowych, poufne notatki z wrażliwymi danymi oraz licencje na aplikacje. Siłą 1Password jest jego obecność na każdej platformie oraz możliwość łatwego sortowania danych. W doskonały sposób program integruje się z przeglądarką internetową, generując i zapisując hasła i loginy do odwiedzanych serwisów internetowych. Nie muszę zapamiętywać każdego z nich lub co gorsza używać do logowania na stronach jednego „dyżurnego” hasła. Jednym kliknięciem w ikonę 1Password mogę zalogować się wszędzie gdzie potrzebuję, a moim zadaniem jest zapamiętanie tylko jednego hasła… do 1Password.
1password
Kibicuję temu projektowi bardzo i zawsze z dużym zainteresowaniem patrzę na to co tworzy AgileBits. Naprawdę nie wiem co można dodać do aktualnej wersji 1Password. Ten program jest genialny. Dlatego tym bardziej zerkam na to co wydarzy się w siódmej odsłonie tego programu.
Witryna 1Password – https://1password.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Michał Masłowski

  Oby tylko nie było tak, że ewentualne zmiany z nowej wersji rozwojowej oznaczonej nr 7 dostaną tyko osoby płacące abo, a użytkownicy z ostatniej płatnej wersji zostaną na lodzie.

  • pemmax

   Mam przeczucie, że będzie jak mówisz. Niestety.

   • Andrzej Libiszewski

    Na twitterze AgileBits twierdziło, że osoby chcące korzystać z aplikacji poza modelem subskrypcyjnym nie będą zawiedzeni.

    • pemmax

     Chcę żeby to była prawda 🙂

     • Andrzej Libiszewski

      Zarzekali się, żeby niezadowoleni z subskrypcji dali im szansę i nie odchodzili gdzie indziej, więc sądzę, że to prawda 🙂
      Akurat ja korzystam z subskrypcji, bardziej obawiam się, jako użytkownik mieszanego środowiska Win/iOS, że aplikacja pod Win będzie wydana z podobnym opóźnieniem jak wersja 6.x

 2. keramzyt

  Mogliby dodać taką funkcjonalność jak w LastPass czyli wybieranie danych bezpośrednio w polu wpisywania, aby nie trzeba było klikać ikony w przeglądarce.

 3. Waldemar Gołębski

  Nadal nie rozumiem po co od lat lansuje się tutaj komercyjny program o funkcjonalności identycznej z wbudowanym w MacOS i iOS „pękiem kluczy”, który wyśmienicie spełnia swoje zadanie.