^

MacX MediaTrans – zarządzaj wygodnie danymi z iPhone’a i iPad’a

Przemysław Marczyński

12 października 2017

Czy można łatwo zajrzeć do zapisanych na iPhonie lub iPadzie danych? Z aplikacją MacX MediaTrans możemy tego dokonać. Co więcej jesteśmy w stanie łatwo wyciągnąć dane które nas interesują. A wszystko bez najmniejszego wysiłku – wystarczy jedynie podłączyć telefon do komputera i kliknąć w przycisk synchronizacji.
MacX MediaTrans

Zdjęcia, filmy, muzyka z telefonu na dysk

iCloud daje fantastyczne możliwości synchronizacji naszych multimediów na różnych urządzeniach. Jednak co zrobić jeśli nie chcemy na stałe połączyć iPhone’a z komputerem znajomego? MacX MediaTrans jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym sortować i importować wszystkie pliki multimedialne na dysk. Wystarczy wskazać interesujące nas pliki i wyeksportować ja na dysk komputera.

Zobacz MacX MediaTrans w działaniu (to będzie wymagać chwili Twojej cierpliwości 🙂 – 16 MB)

Uwolnij książki z iBooks?

Lubicie kupować cyfrowe książki? Ja jestem fanem e-Ink’a i wszystkiego co pojawia się na cyfrowych stronach czytników. iBooks Store jest świetnym miejscem gdzie można nabywać książki, ma jednak swoje ograniczenie w postaci zamknięcia się na iOS. MacX MediaTrans potrafi obejść ten problem w prosty sposób. Każdą książkę kupioną w sklepie Apple wyeksportujemy do PDF lub TXT dzięki czemu uruchomimy ją na innych czytnikach. Testowałem jak działa ta funkcja z przeobrażaniem książek na PDFy. Zaskoczyła mnie szybkość i dokładność konwersji publikacji. Mogę również dodawać książki do swoich urządzeń jeśli będę chciał mieć do nich dostęp „w biegu” i sięgać do niego z iPad’a lub iPhone’a.

Dzwonki z Twoich ulubionych piosenek

MacX MediaTrans daje sobie doskonale radę z importem i eksportem muzyki. Docenimy tą swobodę w przenoszeniu muzyki również przy tworzeniu dzwonków. Tak, program potrafi z każdego utworu na naszym urządzeniu potrafi stworzyć dzwonek. W tym celu wybieramy utwór a następnie wyznaczamy na ścieżce dźwiękowej zakres czasu (maksymalnie 40 sekund) który będzie słyszalny podczas przychodzących połączeń. Po ustaleniu fragmentu piosenki wybieramy przycisk OK, a potem synchronizujemy urządzenie. Dzwonek pojawi się gotowy do użycia w Ustawieniach / Dzwonki. Dzięki tej funkcji będziemy mogli wyróżnić się w tłumie użytkowników iPhone’ów, a przy okazji zaoszczędzić kilka złotych na zakupach dzwonków z Tone Store (Dźwięki).
MacX MediaTrans dzwonki

Przenośny dysk

Nie mogło zabraknąć w tej aplikacji zamiany naszego iPhone’a w pendrive’a. Jeśli MacX MediaTrans potrafi zarządzać danymi na naszym sprzęcie z iOS to ta funkcja musiała się pojawić. Wybierając z menu Flash Drive będziemy mogli metodą „Przeciągnij i Upuść” skopiować na nasz telefon dowolne dane aby je zarchiwizować lub przenieść na inny komputer. Dziś mamy dostęp do wielu cyfrowych chmur jednak nic nie zastąpi nam pewnego kopiowania danych po kablu w newralgicznych sytuacjach. Docenimy to w chwili gdy pojawimy się w miejscu bez dostępu do sieci.
MacX MediaTrans

Promocja dla czytelników!

Specjalnie dla czytelników serwisu Mój Mac firma Digiarty Software,Inc. przygotowała promocję na MacX MediaTrans. Jeśli uważacie, że program Wam się przyda to poniżej znajdziecie link który mocno obniży koszt zakupu aplikacji. Promocja trwa do 20. października. Promocję znajdziecie klikając tutaj.
Strona programu MacX MediaTrans: https://www.macxdvd.com/mediatrans/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy