^

Pixelmator 3.7 zgodny z High Sierra i aplikacją Zdjęcia

Jaromir Kopp

6 października 2017

Pixelmator, choć działał z High Sierra, to sprawiał drobne problemy i nie był zgodny z nowymi formatami graficznymi Apple. Wersja 3.7 to zmienia i wprowadza dodatkowe udogodnienia.

Zgodność z macOS 10.13 High Sierra

Pixelmator 3.7 edycja wprost ze Zdjęć
Nie jest to jedyna nowość w Pixelmator 3.7. Na uwagę zasługuje lepsza integracja z aplikacją Zdjęcia. Teraz można edytować obraz w Pixelmatorze wprost ze Zdjęć, a zapis po obróbce trafi do biblioteki zdjęć bez dodatkowych manipulacji i będzie traktowany jak zmiany wykonane wewnątrz natywnej aplikacji. Pozwoli to na przywrócenie oryginału i łatwą synchronizację z innymi urządzeniami.
Format graficzny HEIF używany obecnie w iOS 11 i macOS 10.13 jest wspierany połowicznie. Pixelmator poprawnie go odczytuje, ale niestety nie potrafi jeszcze zapisywać.
Pixelmator 3.7 zgodny z High Sierralista poprawek
Z innych zmian warto odnotować poprawione algorytmy narzędzia „Repair”, lepsze otwieranie plików z Photoshopa. Reszta zmian to głównie drobne poprawki.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy