Wybierz Strona

Pixelmator 3.7 zgodny z High Sierra i aplikacją Zdjęcia

Pixelmator 3.7 zgodny z High Sierra i aplikacją Zdjęcia

  • 0
  • 06.10.2017
Jaromir Kopp

Pixelmator, choć działał z High Sierra, to sprawiał drobne problemy i nie był zgodny z nowymi formatami graficznymi Apple. Wersja 3.7 to zmienia i wprowadza dodatkowe udogodnienia.

Zgodność z macOS 10.13 High Sierra

Pixelmator 3.7 edycja wprost ze Zdjęć
Nie jest to jedyna nowość w Pixelmator 3.7. Na uwagę zasługuje lepsza integracja z aplikacją Zdjęcia. Teraz można edytować obraz w Pixelmatorze wprost ze Zdjęć, a zapis po obróbce trafi do biblioteki zdjęć bez dodatkowych manipulacji i będzie traktowany jak zmiany wykonane wewnątrz natywnej aplikacji. Pozwoli to na przywrócenie oryginału i łatwą synchronizację z innymi urządzeniami.
Format graficzny HEIF używany obecnie w iOS 11 i macOS 10.13 jest wspierany połowicznie. Pixelmator poprawnie go odczytuje, ale niestety nie potrafi jeszcze zapisywać.
Pixelmator 3.7 zgodny z High Sierralista poprawek
Z innych zmian warto odnotować poprawione algorytmy narzędzia „Repair”, lepsze otwieranie plików z Photoshopa. Reszta zmian to głównie drobne poprawki.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!