^

#60 – macOS High Sierra

Kuba Baran

5 października 2017

Przed Wami kolejny odcinek poświęcony jesiennej premierze Apple w kontekście systemu operacyjnego. Tym razem Kuba z Remkiem Rychlewskim omawiają zmiany i ogólne wrażenia w kontekście macOS High Sierra.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu!
Prowadzący:

Fanpage na Facebooku
Kontakt: kontakt@macpodcast.pl
Zapraszamy do wspierania naszego podcastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast na YouTube – subskrybuj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. grafmarr

  Piszę po wysłuchaniu połowy, bo jestem zaskoczony waszymi problemami z macOS High sierra. Zainstalowałem ten system nie na czysto, ale na poprzedniku macOS Sierra na 3 komputerach: 2 niewspierane już iMac 24″ Early 2009 i nowy iMac 5K 2017. Oczywiście wersja 10.13 nie jest wolna od błędów i to nawet bardzo istotnych jak pokazała dzisiejsza bardzo szybka poprawka systemu nie podnosząca jednak jego numeracji, ale na wszystkich 3 komputerach system pracuje stabilnie bez żadnych irytujących przypadłości. Wszystkie 3 komputery używane są intensywnie z kilkudziesięcioma różnymi aplikacjami (przy czym iMac’i 2009 min. 8-10 godz. dziennie). Dodam, że wszystkie 3 komputery są z nowym formatem APFS (iMac’i 2009 mają wymienione dyski HD na SSD, a iMac 2017 ma dysk flash). Nie odnotowałem dotąd żadnych niepokojących objawów poza dość dziwnym przebiegiem instalacji na nowym iMac-u 2017 (trwało to długo i z kilkoma restartami, a nie było tego przy instalacji na niewspieranym iMac-u 2009). Odniosę się jeszcze do tak mile wspominanego w podcaście Snow Leoparda. Otóż chcę przypomnieć, że wcale tak różowo nie było z wersją 10.6, a to co pamiętamy dzisiaj z tamtego systemu odnosi się do jego ostatniej wersji 10.6.8 (trzeba było 8-miu poprawek). Przypomnę też przy tej okazji, choć nie było o tym mowy, że często też wspominany OS X Tiger czyli 10.4, który rzeczywiście był znakomitym systemem na procesorach PowerPC, potrzebował dopracowania aż w 11 poprawkach. Z mojego doświadczenia (a korzystałem ze wszystkich wersji OS X po kolei od pierwszej niedostępnej w Polsce wersji 10.0) macOS High Sierra jest w swojej pierwszej odsłonie na całkiem dobrym poziomie w porównaniu do swoich poprzedników (od niektórych nawet lepszy, a od innych nie gorszy).

  • Wiwaldi

   Zaciekawił mnie ten materiał – właśnie przymierzam się do instalacji HSierry na takim samym iMacu 24 ” ale o rok starszym. Wymieniam mu dysk na SSD i… no właśnie – czy pójdzie instalacja z USB z systemem HS? W sieci podają różne sposoby ale mnie ciekawi, czy uda się na czystym dysku postawić OSX-a najnowszej generacji. Jak instalowałeś na tych Mac-ach?

   • grafmarr

    Polecam odpowiedni wątek na forum macrumours.

 2. sportpoz

  Miło Was znowu usłyszeć. Jeśli chodzi o problemy z High Sierra to ja mam problem z kontem gość. Posiadam szyfrowany dysk i jedyną opcją przełączenia się na konto gościa jest wylogowanie się ze swojego konta. Nie da się zrobić tego poprzez blokadę ekranu jak wcześniej. Denerwuje mnie też to, że aby gość mógł korzystać z konta gościa to komputer musi uruchomić się ponownie w trybie przeglądarki 🙁 Wcześniej, kiedy miałem nieszyfrowany dysk to wystarczyło zablokować ekran – pojawiało się konto gość.