^
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe

Jak szybko wyłączyć Touch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe

Jaromir Kopp

25 września 2017

W iOS 11 funkcja połączeń alarmowych jest włączona „w standardzie”. Ma ona też pewnie ważnie, dodatkowe zastosowanie.

Face ID, Touch ID jak nie zostać przymuszonym

Po prezentacji iPhone X pojawiły się pytania „a co gdy złodziej telefonu przymusi nas do spojrzenia i odblokowania go”. Wyjaśniono, że odblokowanie wymaga spojrzenia w kamerę, a dodatkowo ściśnięcie jednocześnie klawiszy „bocznego” i „głośności” wyłącza Face ID i wymusza podanie hasła.
Również posiadacze iPhone’ów z Touch ID mogą w dość łatwy sposób zablokować działanie czytnika linii papilarnych i wymusić podanie hasła (w niektórych krajach jest to ważne z powodów prawnych).

Alarmowe SOS

Próba uruchomienia alarmowych połączeń SOS automatycznie blokuje funkcje Touch ID i Face ID. Po „SOS” możemy już tylko odblokować iPhone, podając hasło blokady ekranu.
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - 2
Aby wywołać „Alarmowe SOS”, należy szybko pięć razy wcisnąć włącznik (w iPhone 5s, SE na górze w innych ten z boku po prawej). Jeżeli mamy w ustawieniach „Alarmowe SOS” włączone „Dzwoń automatycznie”, to po 3-sekundowym odliczaniu, któremu towarzyszy głośny sygnał alarmowy nastąpi połączenie z numerem 112. W ciągu 3 sekund możemy anulować połączenie.
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - 1
Jeżeli automatyczne połączenie nie jest włączone, to pojawi się ekran z opcjami „Wyłącz”, „Karta medyczna”, „Alarmowe SOS” (połączenie na podane w ustawieniach numery). W obu przypadkach Touch ID i Face ID jest wyłączane dla blokady ekranu (trzeba podać hasło) oraz dla zakupów i innych aplikacji, używających tych form autentykacji (czasowo oczywiście, przy pierwszym użyciu można je włączyć ponownie).
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - SOS

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Robert

    Jak w i phone 11 wyłączyć komunikat który wyświetla się ciągle ” twoje kontakty alarmowe zostały powiadomione” po skorzystaniu z tej funkcji ? Utrudnia mi to użytkowanie telefonu. Proszę o wsparcie dzięki

    • i phone 11 pro

      Udało się odblokować telefon, bo mam ten sam problem? pojawil się komunikat i nijak można go wyłączyć