Select Page

Jak szybko wyłączyć Touch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe

Jak szybko wyłączyć Touch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe

  • 0
  • 25.09.2017
Jaromir Kopp

W iOS 11 funkcja połączeń alarmowych jest włączona „w standardzie”. Ma ona też pewnie ważnie, dodatkowe zastosowanie.

Face ID, Touch ID jak nie zostać przymuszonym

Po prezentacji iPhone X pojawiły się pytania „a co gdy złodziej telefonu przymusi nas do spojrzenia i odblokowania go”. Wyjaśniono, że odblokowanie wymaga spojrzenia w kamerę, a dodatkowo ściśnięcie jednocześnie klawiszy „bocznego” i „głośności” wyłącza Face ID i wymusza podanie hasła.
Również posiadacze iPhone’ów z Touch ID mogą w dość łatwy sposób zablokować działanie czytnika linii papilarnych i wymusić podanie hasła (w niektórych krajach jest to ważne z powodów prawnych).

Alarmowe SOS

Próba uruchomienia alarmowych połączeń SOS automatycznie blokuje funkcje Touch ID i Face ID. Po „SOS” możemy już tylko odblokować iPhone, podając hasło blokady ekranu.
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - 2
Aby wywołać „Alarmowe SOS”, należy szybko pięć razy wcisnąć włącznik (w iPhone 5s, SE na górze w innych ten z boku po prawej). Jeżeli mamy w ustawieniach „Alarmowe SOS” włączone „Dzwoń automatycznie”, to po 3-sekundowym odliczaniu, któremu towarzyszy głośny sygnał alarmowy nastąpi połączenie z numerem 112. W ciągu 3 sekund możemy anulować połączenie.
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - 1
Jeżeli automatyczne połączenie nie jest włączone, to pojawi się ekran z opcjami „Wyłącz”, „Karta medyczna”, „Alarmowe SOS” (połączenie na podane w ustawieniach numery). W obu przypadkach Touch ID i Face ID jest wyłączane dla blokady ekranu (trzeba podać hasło) oraz dla zakupów i innych aplikacji, używających tych form autentykacji (czasowo oczywiście, przy pierwszym użyciu można je włączyć ponownie).
Jak szybko wyłączyć Toch ID w iOS 11, czyli połączenia alarmowe - SOS

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!