^

Filmy 4K już w iTunes

Przemysław Marczyński

15 września 2017

Filmy w sklepie Apple otrzymują właśnie lepszą jakość 4K. Pierwsze tytułu w nowym formacie wideo pojawiają się właśnie w iTunes. Tydzień przed premierą nowego Apple TV, który będzie wspierał ten format, rozpoczęła się aktualizacja bazy filmów. Wśród tytułów w jakości 4K znajdziemy między innymi Wonder Woman i Logan.

Wielkość filmów 4K

Pierwsze kroki skierowałem do nowych Gwiezdnych Wojen, aby sprawdzić czy są w nowej jakości. Nie widnieje jednak na stronie filmu żadna informacja o jakości 4K. Zmieniła się jednak wielkość filmu. Poprzednio do pobrania obrazu w jakości 1080p potrzebowałem 5,33 GB wolnego miejsca na dysku. Dziś widnieje tam informacja o wymogu 5,73 GB. Różnica w wielkości danych wydaje się niewielka.

Filmy 4K już w iTunes

Filmy 4K już w iTunes

Ta sama cena

Wszystkie filmy w 4K będą kosztować tyle samo co dziś tytuły w HD. Dodatkowym bonusem jest automatyczna konwersja filmów jakie kupiliśmy w wysokiej rozdzielczości do jakości 4K. Ta zmiana jakości nie będzie nas też nic kosztować. Wydatek natomiast jaki będziemy musieli ponieść, aby wyświetlić filmy w lepszej jakości to zakup nowego Apple TV. Jego cena zaczyna się od 849,00 zł za wersję 32 GB. Przedsprzedaż nowego Apple TV rusza już dziś.
Witryna Apple TV – https://www.apple.com/pl/tv/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. escapers

    tylko przy niektórych pokazuje że mają HDR (Logan) a przy innych że Dolby Vision (Kong), to te filmy z Dolby nie posiadają HDR’a?