^

Ile Apple zarobiło na iPhonie w ciągu 10 lat?

Przemysław Marczyński

9 września 2017

Zawrotna liczba 1,2 miliarda – właśnie tyle iPhone’ów dostarczyło Apple na rynek. Z tym wynikiem firma zyskała miano najlepiej sprzedającego się smartphone’a na świecie. Dane te pochodzą z przeprowadzonej przez firmę Strategy Analytics analizy ostatnich dziesięciu lat obecności iPhone’a na rynku. Jesteście ciekawi ile Apple zarobiło na iPhonie w ciągu 10 lat?
Równie mocno przedstawia się kwota jaką od daty premiery iPhone’a firma Apple zaksięgowała na swoim koncie. Przychód ze sprzedaży telefonu wyniósł bagatela 760,4 miliarda dolarów. Analitycy z Strategy Analytics szacują kolejne wzrosty sprzedaży. Pod koniec roku 2018 sprzedaż iPhone’a ma sięgnąć jednego biliona dolarów.
Przeglądając wyniki finansowe Apple od 2014 roku nie odnotowałem kwartału bez rosnącej sprzedaży iPhone’a. Faktycznie w ostatnim roku sprzedaż wyraźnie zwalnia, ale ciągle jest dodatnia oscylując na wzroście 1%-3%. W poprzednich latach była to liczba nawet 50% wzrostu rok do roku. Kluczowe będzie przyjęcie nowego iPhone’a 8. Podnosiły się głosy znudzenia, że Apple traci swój flagowy produkt względem innowacyjnych rozwiązań konkurencji. Można by odnieść wrażenie, że iPhone zwyczajnie się znudził. Już we wtorek będziemy mogli sami sprawdzić czy nowy ekran OLED, szybszy procesor, lepsza wodoszczelność, bezprzewodowe ładowanie oraz iOS 11 ponownie utwierdzą Apple na pozycji niezagrożonego lidera wśród producentów smartphoneów.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy