Kategorie Archiwum

Przedpremierowy pokaz możliwości ARKit w iOS 11

Apple mocno promuje możliwości systemu iOS11. Według ostatnich doniesień firma zaprosiła w tym tygodniu przedstawicieli kilku witryn medialnych do swojego kampusu w Cupertino. Celem tej wizyty miało być przedstawienie nowych aplikacji firm takich jak: The Food Network, Ikea, Giphy, czy AMC. Wszystkie te projekty wykorzystują najnowszy framework ARKit w iOS 11.
W będącym obecnie w wersji beta, systemie iOS 11 firma Apple wprowadziła ARKit. To platforma programistyczna do tworzenia aplikacji, która łączy cyfrowe obiekty i informacje ze środowiska zewnętrznego, w tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość. Innymi słowy, pozwala nakładać wirtualne elementy na obraz przechwycony z kamery urządzenia wprowadzając nowe sposoby interakcji z rzeczywistym światem. Dzięki temu ARKit pozwala tworzyć dla iPhone’a i iPada niesamowite efekty i jest kopalnią pomysłów dla programistów.
Aplikacje wykorzystujące framework ARKit mogą być w bardzo ciekawy sposób wykorzystywane komercyjnie. Firma Ikea zaprezentowała swoją aplikację „Ikea Place”, która ma umożliwić użytkownikom przeglądanie, jak wyglądają meble IKEA w domu jeszcze przed ich zakupem. The Verge twierdzi, że jest bardzo konfigurowalna, pozwalając użytkownikom zobaczyć rozmiar, materiały, a nawet teksturę mebli.
Z kolei sieć The Food Network opracowuje aplikację, która umożliwi swoim klientom tworzenie własnych „cyfrowych deserów”, które można odtworzyć w „realnym życiu” za pomocą niestandardowej receptury. Natomiast firmy AMC i Next Games połączyły siły, tworząc wzbogaconą o możliwości rozszerzonej rzeczywistości grę o nazwie „The Walking Dead: Our World”.

W aplikacji GIF, Giphy planuje wprowadzić narzędzia, które pozwolą dodawać pliki GIF do rzeczywistego świata, a CEO Climax Studios i twórca Simon Gardner pokazał grę AR o nazwie Arise. To gra w puzzle, wzbogacona o realistyczne rozwiązania, np. przechylenie iPhone’a, aby sterować postacią poprzez kolejne poziomy.

Ostatnią prezentowaną aplikacją była The Very Hungry Caterpillar. To popularna opowieść dla dzieci zamieniona w aplikację. Wykorzysta ARKit, aby dać dzieciom szansę zobaczenie wirtualnej gąsienicy we własnym domu.

Wszyscy obecni na spotkaniu programiści oceniali ARKit bardzo dobrze. Twierdzili, że stworzenie aplikacji ARKit jest dosyć proste i może zająć od 7 do 10 tygodni. Wszystko więc wskazuje, że rozszerzona rzeczywistość niebawem spopularyzuje się w naszych telefonach i tabletach.
Pierwsze aplikacje ARKit zostaną uruchomione we wrześniu, po oficjalnym debiucie iOS 11. ARKit będzie dostępny we wszystkich urządzeniach Apple z iOS 11 i procesorem A9 lub lepszym (iPad Pro i iPhone 6s / 6s Plus i późniejsze).
Źródło  | Zdjęcie tytułowe  | Zdjęcie 1  | Zdjęcie 2

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.