^

Czy skaner twarzy w iPhonie 8 będzie praktyczny?

Redakcja

7 sierpnia 2017

Firmware głośnika HomePod to prawdziwa kopalnia skarbów. Kolejne odkrycie znalezione w tym oprogramowaniu ujawniło możliwość rozpoznawania twarzy przez iPhone’a 8 nawet wtedy, gdy smartfon leży płasko na stole.
Znaleziony przez iHelp BR, kod w oprogramowaniu związanym z „pearl”, czyli wewnętrzną nazwą Apple dla nowego systemu rozpoznawania twarzy, zawiera  wiele odniesień do słowa „resting” oraz „unlock”. Funkcja została wykryta jako opcja dostępności, zwana „AXRestingPearlUnlock” i „com.apple.accessibility.resting.pearl.unlock”.
skaner twarzy w iPhonie 8
Kiedy dowiedzieliśmy się, że Apple zastosuje skaner twarzy w iPhonie 8, oprócz wątpliwości dotyczących jego bezpieczeństwa, nasuwały się pytania o jego wykorzystywanie w życiu codziennym. Przykładanie za każdym telefonu do twarzy jest mało praktyczne. Często chcemy tylko zerknąć na leżący na biurku telefon. Dotychczas dotykaliśmy przycisku Touch ID i gotowe. Teraz prawdopodobnie wystarczy, że się do niego zbliżymy. Pamiętajmy jednak, że ten fragment kodu jest związany z Dostępnością i ten sposób skanowania ma pomagać osobom o szczególnych potrzebach. Mamy nadzieję, że Apple przemyślało i przetestowało dobrze swoje nowe rozwiązanie, aby było wygodne w użytkowaniu na co dzień.
Według raportu Bloomberga oraz nowych ustaleń dotyczących firmware’u HomePod’a, oprogramowanie do identyfikacji twarzy firmy Apple będzie miało więcej zastosowań niż tylko skanowanie twarzy i umożliwienie odblokowania smartfona. Wszystko wskazuje, że będzie możliwe uwierzytelnianie w innych aplikacjach oraz w Apple Pay. Liczymy na to, że Apple zadba o wygodę w codziennym zastosowaniu skanera i zapewni naszym danym wystarczający poziom bezpieczeństwa.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy