^

[Konkurs + Recenzja] Walter Isaacson – Innowatorzy

Żyjemy w ciekawych czasach. Rozmawiamy ze sobą na odległość. Jednym kliknięciem możemy kupić rzecz z drugiego końca świata. Wirtualna rzeczywistość staje się tak „namacalna”, że coraz trudniej odróżnić ją od realnego świata. Wszystko to jest już częścią naszego życia i prawie nie sposób wyobrazić sobie, że ten rewolucyjny skok ma zaledwie kilkadziesiąt lat. Dziś może nam się wydawać, że taki stan rzeczy był „od zawsze”. Telefon komórkowy, sieć, płatności bez pieniędzy, są tak naturalne, że nie zadajemy sobie pytania – „jak to się wszystko zaczęło”?. To, jak trudna i niesamowita była droga rozwoju technologii, jest główną myślą towarzyszącą Walterowi Isaacsonowi przy powstawaniu książki Innowatorzy.
Kiedy siadasz do jej pierwszych stron, zostajesz wciągnięty w niesamowitą historię tworzenia się świata komputerów i wszystkich związanych z nim rewolucji. Odkrywamy w niej fantastycznych ludzi, którzy wyprzedzali swoją epokę, tworząc w umysłach projekty maszyn, wizje algorytmów. Poznasz tu osoby, które z uporem wojownika realizowały swoje marzenia, gdy wielokrotnie świat krzyczał, że są głupcami. Innowatorzy to także opowieść o tym, jak ewoluuje wiedza i jak spotkania ludzi, rozmowy oraz wymiany poglądów są w stanie przynieść ludzkości prawdziwe zmiany. Poznasz tu nazwiska osób, które trudno znaleźć w dzisiejszych informacjach poświęconych rozwojowi techniki. Są to wielokrotnie cisi rewolucjoniści, bez których nie znaleźlibyśmy się w miejscu, z którego dzisiaj zaglądamy do internetu. Zobaczysz maszyny, które dziś mogą wywoływać uśmiech, ale to one właśnie stały u podstaw dzisiejszych komputerów. Isaacson potrafi fantastycznie splatać tworzoną fabułę z faktami.
Posługując się bardzo obszerną bibliografią, do której dotarł, wielokrotnie wkłada w usta bohaterów prawdziwe wypowiedzi, nadające książce bardzo realistyczny charakter. Książka staje się niemal publikacją historyczną, ze skrupulatnie zapisanymi wydarzeniami z biografii konstruktorów, inżynierów i matematyków, a przede wszystkim wizjonerów.
Czytając Innowatorów, nabierasz szacunku dla rozwiązań, z których do tej pory korzystałeś niemal automatycznie, bezwiednie. Sprawdzenie poczty nie wywołuje u nas żadnych emocji. Kliknięcie w link na stronie czy uruchomienie aplikacji jest normalną czynnością dnia codziennego. Walter Isaacson burzy jednak ten spokój, dając nam ogromny zastrzyk wiedzy o tym, z czym musieli się zmagać konstruktorzy abyśmy mogli dziś być częścią świata technologii.

Wygraj jedną z 5 książek

Razem z wydawnictwem Insignis przygotowaliśmy dla Was wakacyjną zabawę. Chcemy abyście nie mogli narzekać na nudę w te wakacje, a przy okazji sięgali po najlepsze książki. Mamy do rozdania 5 kodów na książki w iBooks. Jedyne co musicie zrobić to dołączyć do grona naszych czytelników. Przy okazji doskonałej lektury Innowatorów już w lipcu otrzymacie od nas kolejny numer Mój Mac Magazyn. Serwujemy tylko dobre treści więc warto być w gronie czytelników MMM.
Konkurs trwa do 10.07.2017. Wśród osób które wypełnią poniższy formularz i dołączą do grona czytelników MMM rozlosujemy 5 książek.
 
Książka w iBooks: Innowatorzy
Autor: Walter Isaacson
Wydawnictwo Insignis – www.insignis.pl
Cena: od 42,99 zł
Recenzja pochodzi z grudniowego wydania Mój Mac Magazyn. Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę nowe wydania pisma dołącz do czytelników.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. pemmax

  Konkurs zakończony. Jutro wyniki. Dzięki za Wasze zainteresowanie konkursem. Ponad 60 osób wzięli w nim udział. Będziemy mieli dla Was coś jeszcze 🙂 Ale to za chwile…

  • Kroll

   Czy już wyniki są ?

   • pemmax

    W środę rozesłałem kody do laureatów.

    • Kroll

     Dziękuje… lecz znów nie na moja skrzynkę 🙁

     • pemmax

      Będzie jeszcze jedna okazja do wygrania innej, fajnej publikacji 🙂