^

Użytkownicy chcą się przenosić z Windows na Mac

Redakcja

29 czerwca 2017

Komputery firmy Apple cieszą się stale rosnącą popularnością na całym Świecie. Ostatnio w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, dzięki którym możemy ocenić stopień zadowolenia użytkowników z posiadanej platformy. Wnioski są wyjątkowo interesujące. Wynika z nich, że 21 % użytkowników laptopów planuje w przyszłości przejście z Windows na Mac, a jedynie 2 % właścicieli Maców pragnie przenieść się na Windows. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę analityczną Verto Analytics.
Badanie przeprowadzono na próbie 6 tys. właścicieli komputerów w wieku powyżej 18 lat, mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Respondenci zza oceanu zostali zakwalifikowani do 10 grup, ze względu na wysokość rocznych zarobków. Najwyższe prawdopodobieństwo przejścia na Mac występuje wśród osób najlepiej zarabiających. Podobna sytuacja występuje wśród osób o najniższych dochodach w tym młodzieży. Są to grupy, w których najbardziej prawdopodobne jest przełączenie się na platformę Mac.
z Windows na Mac
Dla porównania firma badawcza wskazuje, że co najmniej 98 procent obecnych właścicieli Mac, uczestniczących w badaniach nie zamierza zmienić platformy w przypadku zakupu kolejnego komputera. Oznacza to, że tylko 2 procent obecnych użytkowników Mac’a z tej grupy planuje przełączyć się na inną markę komputera, z systemem Windows lub innym systemem operacyjnym.
Konsumenci nie są jedynymi, którzy widzą wartość w przejściu na Mac. Kiedy IBM pozwolił swoim pracownikom wybrać pomiędzy Windows i Mac w 2015 roku, spowodowało to odczuwalny spadek interwencji działu wsparcia IT firmy. To pozwala obliczyć, że IBM oszczędza 270 $ na osobie, która zdecydowała się na komputer z macOS.
Microsoft nadal nie jest tak atrakcyjny dla użytkowników Maców. Nie pomogła tu popularność nowych produktów z Redmond takich jak Surface Pro i Surface Studio. Nieuzasadnione są, jak widać tezy Microsoftu o większej niż kiedykolwiek sprzedaży swoich produktów po rzekomym rozczarowaniu nowym MacBookiem Pro, szczególnie wśród profesjonalnych użytkowników.
Jak widać po wynikach finansowych za ostatni kwartał, komputery Mac zanotowały spory wzrost. Była to z pewnością zasługa nowego Macbooka Pro, który z pomocą TouchBar’a przyciągnął jak magnes rzeszę kupujących. A nowe modele wyposażone w najnowsze procesory Intela poprawią je z pewnością jeszcze bardziej.
Mamy nadzieję, że nikt z naszych Czytelników nie rozczarował się platformą Mac i nie zamierza przesiąść się na Windows.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. yes1on

    Prowokując do dyskusji… Nie jestem związany z branżą IT a wykształcenie mam humanistyczne. Na co dzień używam trzech laptopów. Jeden w pracy z Windows 10. Drugi do zabawy z Linuxem z Ubuntu 17.04. Trzeci MacBook Pro 13 (2017) jako najbardziej osobisty do wszystkiego. W zasadzie każde z urządzeń spełnia swoje zadanie lecz śmiało mogę stwierdzić, że najlepszą jakość zarówno urządzenia jak i oprogramowania daje Apple. Może brakuje mi tylko niektórych tytułów gier. Co Wy na to ?