^

PolCaster 2017 – małe święto podcasterów

Przemysław Marczyński

21 czerwca 2017

To wydarzenie powinna odwiedzić każda osoba nagrywająca swoje audycje w internecie. Konferencja PolCaster zgromadziła bardzo ciekawe osoby które dzieliły się swoim doświadczeniem w nagrywaniu, promocji oraz “technikaliach” związanych z samym podcastowaniem.
polcaster2017-4

Świetne miejsce do spotkań

W nowym Kampusie Google oddano nam ogromną przestrzeń. Na parterze odbywały się prelekcje zaproszonych gości. Główna scena gościła w tym roku aż szesnaście osób. Tym razem organizatorzy podeszli do wykładów nieco inaczej. Każdy z gości miał dwadzieścia minut na opowiedzenie swojej historii. Można przypuszczać, że im krócej tym łatwiej jednak na własnej skórze przekonałem się, że im mniejsze doświadczenie w przemówieniach publicznych tym ograniczenia czasowe zmuszają do lepszej dynamiki słowa. Było trudno ale nikt nie rzucał we mnie ciężkimi przedmiotami gdy pod koniec pędziłem na złamanie karku. Wybaczcie mi to 🙂

Siła w różnorodności

polcaster2017-23
PolCaster miał bardzo duży rozrzut mówców. Zaczynając od tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z mikrofonem, a kończąc na prawdziwych wyjadaczach w temacie. To było ciekawe doświadczenie ścierania się opinii początkujących podcasterów i tych którzy wiedzą w temacie już wszystko. Lubię słuchać jak ludzie zaczynają swoją przygodę z nagrywaniem i co ich do tego popchnęło. Kasia Bieleniewicz opowiadała o swoim “Tuż przy uchu” zaś Agnieszka Socha wspominała jak otworzyła “swoje” sto sklepów z ciuchami.
polcaster2017-10
Początek konferencji otworzył Radek Rudnicki z „Lepiej Teraz” opowiadając o osobistych przemianach i o tym, że warto mieć mniej ale robić to co ma sens.
polcaster2017-2
polcaster2017-14
Było również o technikaliach. Łukasz Jachowicz namawiał do tego aby się profesjonalizować. Wkrótce główny mainstream przyjdzie również do internetowych audycji i wówczas będzie już za późno na dokształcanie się.
polcaster2017-17
Kaja Mikoszewska chciała natomiast opowiedzieć o tajnikach nagrywania. Godzinny wykład zrobiła w jedna trzecia czasu za co jej wielka chwała. Widać podcaster potrafi szybko mówić 🙂
Wielu innych dzieliło się swoim doświadczeniem z budowania wizerunku w świecie i organizowaniu swojego czasu. Przyznaję się, że nie wychodziłem poza salę główną, a poza nią działy się jeszcze inne rzeczy.
polcaster2017-3
Na pierwszym piętrze równocześnie trwały panele dyskusyjne oraz warsztaty. Można było poćwiczyć swój głos czy sprawdzić możliwości promocji swoich audycji.

Do zobaczenia za rok

polcaster2017-26
Nie sposób wspomnieć o wszystkich osobach i poruszanych tematach. Pewne jest natomiast, że PolCaster jest największym wydarzeniem w Polsce poruszającym tematykę podcastów. W tym roku w kulminacyjnym punkcie można było zobaczyć na salach ponad sto dwadzieścia osób. Miło widzieć, że ludzie tworzący środowisko podcastów potrafią się organizować i dzielić swoimi doświadczeniami. Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji PolCastera. Mam nadzieję, że zobaczymy się znów za rok z tymi którzy byli na tym wydarzeniu.
Witryna PolCaster – http://polcaster.pl
Pełny zapis głównej sceny PolCaster 2017 znajdziecie na poniższym materiale.

Zapraszam do galerii zdjęć z PolCaster 2017. Kliknij w poniższe zdjęcie
PolCaster 2017

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Nerdy Nocą @ PolCaster 2017 – Nerdy Nocą - […] Relacja Przemka […]