^

Czy będziemy płacić za okres próbny w Apple Music?

Redakcja

22 maja 2017

Wszystko wskazuje na to, że zbliża się koniec darmowego okresu próbnego dla Apple Music. W Hiszpanii, Szwajcarii oraz Australii wprowadzono opłatę za korzystanie okresu testowego dla tej usługi. W Polsce na szczęście na razie bez zmian. Trzymiesięczny okres próbny w Apple Music jest nadal bezpłatny.
okres próbny w Apple Music
Apple Music zostało wprowadzone z końcem czerwca 2015 w ponad stu krajach Świata, między innymi w Polsce. Apple przekonywał do siebie użytkowników owym bezpłatnym okresem próbnym. W większości państw okres trwa on 3 miesiące. Czy po niespełna dwóch latach działalności usługi, firma Apple postanowiła na testach troszkę zarobić?
Kwoty za skorzystanie z okresu próbnego nie są wysokie. W Australii to 0,99 AUD, Hiszpanii – 0,99 EUR a Szwajcarii – 1,00 CHF. Jest to już jednak pewna bariera dla przetestowania usługi.
Spotify w wymienionych Państwach również każe sobie płacić za trial. Może się okazać, że Apple tylko dostosowuje się do rynków lokalnych i nie zamierza „dorabiać” na dostępie do testów. Nie pojawiły się oficjalne informacje, dlaczego wprowadzono takie ograniczenie i czy będą się pojawiać w innych krajach.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Behinder

    Nigdzie nigdy nie było napisane ze okres próbny musi być darmowy.
    „Trial” to nie to samo co „free trial”