^

Już niedługo Google Street View także na twojej ulicy

Redakcja

11 maja 2017

Pamiętacie samochody Google z kulą obiektywów kamer na dachu, poruszające się kilka lat temu na naszych drogach? Będzie je można znów zobaczyć na polskich trasach.  Jesli Waszego miejsca zamieszkania do tej pory nie sfotografowano, na pewno zastnawialiście się kiedy Google Street View pojawi się takze na waszej ulicy. Dziś na swoim blogu Google potwierdził, że auta wyposażone w kamery 360º wracają na polskie drogi, by dokumentować zastaną rzeczywistość na potrzeby Google Street View. Warto sprawdzić czy Twoja ulica też się załapie.
Google Street View
Mapy Google zna prawie każdy, korzystamy z nich próbując dojechać do celu, planując podróż czy wycieczkę. Dzięki intensywnemu rozwojowi oraz stałej aktualizacji wyparły szybko konkurencję. Przyłożyła się do tego mocno funkcja Street View. Dzięki niej możemy błyskawicznie znaleźć się na ulicy większości miast świata i Polski. Możemy zobaczyć sfotografowaną z wszystkich stron lokalizację, a dzięki panoramicznemu widokowi możemy poczuć się jakbyśmy właśnie tam byli. To doskonałe wsparcie nie tylko dla wirtualnych podróżników.
Google Street View
Polska się zmienia i zdjęcia obecnie zawarte w Street View mogą różnić się znacząco od zastanej rzeczywistości. Ostatni raz były wykonywane w 2014 r. Google ma tego świadomość i w najbliższych dniach samochody zobaczymy największych polskich miast i miejscowości. Pojawią się we wszystkich województwach. Terminarz i szczegółową listę można zobaczyć tutaj. Dzięki tym przejazdom, na Mapach Google zostaną zamieszczone najnowsze zdjęcia. Poza tym znacznie poprawi się także jakość samych map.
Google zastrzega, że pojawiane się aut na trasach Polski zależy od wielu czynników. Kluczowe są tu warunki atmosferyczne i logistyczne. Mimo tych zastrzeżeń jesteśmy przekonani, że niebawem natkniemy się na nadjeżdżający samochód z wyróżniająca się kamerką pod naszymi domami.
Poznaj Street View na iOS

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy