^

Wielki sukces Final Cut Pro X

Redakcja

27 kwietnia 2017

Apple na dorocznej konferencji nadawców National Association of Broadcasters ogłosiło, że aplikacja Final Cut Pro X ma już 2 miliony użytkowników. To duży sukces, zwłaszcza że początkowo program nie został przyjęty z entuzjazmem przez specjalistów z branży filmowej.

Final Cut Pro X to dedykowane do zastosowań profesjonalnych narzędzie do nieliniowego montażu filmów. Jest produkowane przez firmę Apple i dostępne tylko dla platformy macOS. Aplikacja debiutowała w Mac App Store 21 czerwca 2011 roku, zastępując Final Cut Pro w wersji siódmej. Program we wstępnej fazie rozwoju borykał się z wieloma problemami. Był to między innymi brak części wymaganych przez użytkowników funkcji i kłopoty ze stabilnością. Wielu z nich bardzo ostro krytykowało Apple za nową wersję, a niektórzy nawet przesiadali się na konkurencyjne rozwiązania.

Jak widać wszystko się od tego czasu zmieniło i program cieszy się stale rosnącą popularnością. Z pewnością ma na to wpływ prostota użytkowania, spore możliwości i niezbyt wygórowana cena. Ponadto ogromna popularność You Tube i wszelkich formatów wideo także się do tego wyniku mocno przyczyniła.

Final Cut Pro X jest dostępny w App Store w cenie 299 euro. Można go sprawdzić przed zakupem, pobierając 30-dniową wersję testową. Program dostępny jest również w ofercie edukacyjnej, o której pisaliśmy na łamach mojmac.pl.
Źródło | Zdjęcia
 

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy