Wybierz Strona

[MWC17] Ferguson Smart Whistle

[MWC17] Ferguson Smart Whistle

Firmę Ferguson znają fani telewizji satelitarnej. Od roku jej drugą gałęzią biznesową obok tworzenia odbiorników satelitarnych jest Smart Home. Na MWC17 Ferguson zaprezentował zestaw pomagający stworzyć niewielkim kosztem inteligentny dom. Jednak naszą uwagę przyciągnął mały gadżet – Smart Whistle.

Inteligentny gwizdek to krótko mówiąc „przywoływacz” pomocy. Urządzenie łączy się ze smartphon’em przy pomocy Bluetooth. W chwili zagrożenia aktywujemy Smart Whistler aby dedykowany program w telefonie wywołał odpowiednią reakcję. Gwizdek potrafi wysłać SMS lub e-maila na zdefiniowany wcześniej numer telefonu. W wersji na Androida można również wykonać połączenie. Wysyłana wiadomość zawiera współrzędne kontaktu miejsca w której znajdowała się osoba w potrzebie.

Smart Whistler w pierwszy kontakcie jest bardzo ciekawym produktem. Po pierwsze jego stylizacja wzorowana na prawdziwym gwizdku (i co ważne można go używać jak gwizdka do odstraszenia napastnika) oraz sam pomysł na szybkie wzywanie pomocy jest w mojej ocenie bardzo trafiony.
Witryna produktu – http://smart-whistle.eu
Cena: 198,00 zł

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. daszek

    Już dawno wymyślili takie alarmowe guziki w breloczku. Lepsze, tańsze, nie trzeba do ust wsadzać.
    Z podobnych gadżetów, okularów, słuchawek, aplikacji, nie było chyba tylko „smart czopków” 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!