^

[MWC17] Ferguson Smart Whistle

Przemysław Marczyński

28 lutego 2017

Firmę Ferguson znają fani telewizji satelitarnej. Od roku jej drugą gałęzią biznesową obok tworzenia odbiorników satelitarnych jest Smart Home. Na MWC17 Ferguson zaprezentował zestaw pomagający stworzyć niewielkim kosztem inteligentny dom. Jednak naszą uwagę przyciągnął mały gadżet – Smart Whistle.

Inteligentny gwizdek to krótko mówiąc „przywoływacz” pomocy. Urządzenie łączy się ze smartphon’em przy pomocy Bluetooth. W chwili zagrożenia aktywujemy Smart Whistler aby dedykowany program w telefonie wywołał odpowiednią reakcję. Gwizdek potrafi wysłać SMS lub e-maila na zdefiniowany wcześniej numer telefonu. W wersji na Androida można również wykonać połączenie. Wysyłana wiadomość zawiera współrzędne kontaktu miejsca w której znajdowała się osoba w potrzebie.

Smart Whistler w pierwszy kontakcie jest bardzo ciekawym produktem. Po pierwsze jego stylizacja wzorowana na prawdziwym gwizdku (i co ważne można go używać jak gwizdka do odstraszenia napastnika) oraz sam pomysł na szybkie wzywanie pomocy jest w mojej ocenie bardzo trafiony.
Witryna produktu – http://smart-whistle.eu
Cena: 198,00 zł

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. daszek

    Już dawno wymyślili takie alarmowe guziki w breloczku. Lepsze, tańsze, nie trzeba do ust wsadzać.
    Z podobnych gadżetów, okularów, słuchawek, aplikacji, nie było chyba tylko „smart czopków” 🙂