^

Wydane pieniądze na aplikacje

Marek Szlachta

23 lutego 2017

 
Według analityków Sensor Tower, w ubiegłym roku przeciętny amerykański „Kowalski” wydał średnio na różne aplikacje 40 dolarów (w tym na mikrotransakcje wewnątrz aplikacji). Kwota ta, w porównaniu z rokiem 2015, wzrosła o 5 baksów – z 35 właśnie na 40. Najwięcej zostało wydane na gry – 27 dolarów. Na podium znalazły się aplikacje związane z muzyką (3,6 dolara) i rozrywką (2,3$). Największy wzrost, bo aż o 130%, dotyczy aplikacji związanych z rozrywką – tutaj analitycy argumentują ten wzrost dzięki aplikacjom takim jak np. Netflix, HBO GO, gdyż użytkownicy otrzymali możliwość opłacania abonamentu bezpośrednio z aplikacji. Pomimo tego, że użytkownicy wydali więcej kasy na aplikacje, liczba pobieranych programów zmalała z 35 do 33 sztuk.
 
A Wy ile wydaliście na aplikacje w ubiegłym roku? Ile programów pobraliście na swoje urządzenia? Podwyższacie czy obniżacie średnią w porównaniu z USA?
 
Zachęcam do składania komentarzy.


 
Źródło.
 

Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Artur Świątek

    Bardzo ciekawe pytanie… Kupuję i w sklepie Play i w Appstore, ciekawe w którym więcej wydałem… Jest gdzieś dostępna jakaś opcja billingu? Aż poszukam, mam czas, akurat nic nie robię… w pracy jestem =)