Wybierz Strona

Apple nie jest wymarzonym miejscem pracy

Apple nie jest wymarzonym miejscem pracy

Instytut Great Place to Work wyłonił w swoim rankingu najlepsze miejsca do pracy w firmach technologicznych. Lista została stworzona na bazie 42. tysięcy anonimowych ankiet ludzi pracujących w sektorze IT. Wśród laureatów znajdziemy Adobe, Cisco, Dropbox, vmware, SAP. Pierwsze miejsce zajęła firma Ultimate Software tworząca oprogramowanie UltiPro do zarządzania zasobami ludzkimi w dużych firmach. W gronie piętnastu firm zabrakło Apple.
Lista laureatów – zobacz listę firm
Serwis Glassdoor zajmujący się poszukiwaniem pracy i analizą danych pracowniczych również prowadzi swój ranking najlepszych miejsc gdzie każdy chciałby pracować. Tutaj Apple znajduje się dopiero na 36. pozycji. Firma systematycznie spada w tym rankingu. W 2016 zajmowała 25. miejsce. W roku poprzednim było to miejsce na podium z numerem 22. Najnowszy ranking pokazuje, że lepszymi pracodawcami od Apple są: Facebook, Google, LinkedIn czy Adobe.
Ranking Glassdoor – zobacz listę firm
Apple nie może się pochwalić w ostatnim czasie wdzięcznością swoich pracowników. Warto tu wspomnieć wypowiedź Bob Burrough dla CNBC gdzie opowiada o tym jak firma jest nudna pod sterami Tima Cook’a. Widać wyniesienie Apple na szczyt przychodów ma swoją cenę i jest nią zadowolenie pracowników.

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

3 komentarze

 1. mac_gregor

  Pracuje w IT w różnych korporacjach (nie tylko w Polsce) od 15 lat i noe pamietam bym kiedykolwiek czytał o Apple jako pracodawcy w superlatywach

  Odpowiedz
  • pemmax

   Kojarzę, że kiedyś tendencja była bardziej na plus.

   Odpowiedz
   • mac_gregor

    To ujmę to bardziej dyplomatycznie … było mniej na minus 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!