^

Apple nie jest wymarzonym miejscem pracy

Przemysław Marczyński

6 lutego 2017

Instytut Great Place to Work wyłonił w swoim rankingu najlepsze miejsca do pracy w firmach technologicznych. Lista została stworzona na bazie 42. tysięcy anonimowych ankiet ludzi pracujących w sektorze IT. Wśród laureatów znajdziemy Adobe, Cisco, Dropbox, vmware, SAP. Pierwsze miejsce zajęła firma Ultimate Software tworząca oprogramowanie UltiPro do zarządzania zasobami ludzkimi w dużych firmach. W gronie piętnastu firm zabrakło Apple.
Lista laureatów – zobacz listę firm
Serwis Glassdoor zajmujący się poszukiwaniem pracy i analizą danych pracowniczych również prowadzi swój ranking najlepszych miejsc gdzie każdy chciałby pracować. Tutaj Apple znajduje się dopiero na 36. pozycji. Firma systematycznie spada w tym rankingu. W 2016 zajmowała 25. miejsce. W roku poprzednim było to miejsce na podium z numerem 22. Najnowszy ranking pokazuje, że lepszymi pracodawcami od Apple są: Facebook, Google, LinkedIn czy Adobe.
Ranking Glassdoor – zobacz listę firm
Apple nie może się pochwalić w ostatnim czasie wdzięcznością swoich pracowników. Warto tu wspomnieć wypowiedź Bob Burrough dla CNBC gdzie opowiada o tym jak firma jest nudna pod sterami Tima Cook’a. Widać wyniesienie Apple na szczyt przychodów ma swoją cenę i jest nią zadowolenie pracowników.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. mac_gregor

  Pracuje w IT w różnych korporacjach (nie tylko w Polsce) od 15 lat i noe pamietam bym kiedykolwiek czytał o Apple jako pracodawcy w superlatywach

  • pemmax

   Kojarzę, że kiedyś tendencja była bardziej na plus.

   • mac_gregor

    To ujmę to bardziej dyplomatycznie … było mniej na minus 🙂