^

Wiadomość Dnia – Nie za dużo, ale jednak więcej

Marek Szlachta

2 lutego 2017

 
Strategy Analytics poinformowało, że Apple wyprzedziło Samsunga w kwestii sprzedanych urządzeń w Q4 2016 (ostatni kwartał 2016 roku). Sprzedane iPhone’y w liczbie 78,3 miliona odpowiadały za 17,8% całościowego rynku, natomiast sprzedane Samsungi w liczbie 77,5 miliona odpowiadały za 17,7% rynku. Nie jest to może duża różnica, ale biorąc pod uwagę liczbę sprzedawanych modeli telefonów marki Samsung a Apple, to zwycięstwo jest tym bardziej zaskakujące. Na podium uplasował się chiński Huawei z 44,9 miliona sprzedanych urządzeń, co odpowiadało za 10,2% rynku.
Mowa tutaj oczywiście tylko o Q4 2016, gdyż w całym 2016 roku Samsung sprzedał 309,4 miliona urządzeń a Apple „tylko” 215,4 miliona. Cała ta sytuacja ze sprzedażą ma oczywiście związek z nowymi modelami iPhone’ów, które cieszą się ogromną popularnością, ale także przez wpadkę Samsunga z bateriami w Galaxy Note 7. Cała ta „akcja” kosztowała Samsunga około 5 miliardów dolarów. Ci, którzy sparzyli się na Note 7 (dosłownie i w przenośni), wybierali często jako alternatywę urządzenia od Apple.
 
Czy Wy skorzystalibyście z oferty innego producenta, gdyby taka wpadka przydarzyła się Apple w ich najnowszych urządzeniach? Jeśli tak, to co by to było? A może wybralibyście inny model z oferty firmy z Cupertino?
 
Zachęcam do składania komentarzy.

 
Źródło.
 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy