^

Wiadomość Dnia – Czas zniknął

Marek Szlachta

15 grudnia 2016

 
Apple, w aktualizacji systemu macOS do wersji 10.12.2, postanowiło „ukryć” pewien bardzo ważny dla niektórych wskaźnik – mianowicie „pozostały czas pracy na baterii”, który to pojawiał się po kliknięciu na ikonę akumulatora w górnej belce. Oczywiście czas ten był przybliżony i zmieniał się w zależności od tego jak korzystaliśmy z naszego sprzętu (czytaj: ile energii w danym momencie potrzebował nasz komputer).
Zastanawia mnie to, dlaczego Apple zdecydowało się usunąć ten wskaźnik z kliknięcia na ikonie baterii, skoro „pozostały czas” jest widoczny w Monitorze aktywności (wciskamy command+spacja > wyszukujemy 'Monitor aktywności’ > klikamy zakładkę Energia i na samym dole widzimy „Pozostały czas”) lub po wpisaniu komendy pmset -g batt w Terminalu. Apple zapewne chciało uniknąć pytań od „niedzielnych” użytkowników właśnie do tego pozostałego czasu pracy na baterii i woleli go usunąć z łatwo dostępnego miejsca niż wytłumaczyć na czym to dokładnie polega.
By częściowo zrekompensować straty spowodowane przez Apple, możecie zainstalować aplikacje firm trzecich, które te dane przywrócą na nowo do górnej belki. Te aplikacje to np. FruitJuice lub CoconutBattery.
 
Jak sądzicie, Apple dobrze zrobiło ukrywając te dane? Sugerowaliście się nimi? Czy może nie będziecie za nimi tęsknić?
 
Zachęcam do składania komentarzy.

 
Źródło.
 

Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. scanner

    Zerkałem czasem (dla szpanu, żeby pokazać pececiarzom 🙂 ), ale żebym tęsknił – nie bardzo – więcej mi mówi doświadczenie i wskaźnik procentowy.

  2. pretorianie

    Nie rozumiem całej tej dyskusji! Piszecie „bardzo ważny” wskaźnik. Czy naprawdę ktoś kiedyś na to patrzył??? Ja nigdy nie patrzyłem! Natomiast patrzę zawsze na procent pozostałej baterii.Co mi z tego , że pokazało by mi, że zostało mi np 45 min, czasu pracy, gdy przykładowo zacznę robić coś innego niż do tej pory, coś co wymaga większej pracy i ten czas mogę sobie wsadzić do … kieszeni 🙂 Denerwuje mnie ostatnio nagonka na Apple. Jeśli mogę zrozumieć to, że ludzie są rozczarowani ostatnim MacBookiem z Touch Barem , to nie mogę nijak zrozumieć tego, że Apple postanowiło ukryć ten „bardzo ważny” wskaźnik. Już zaczęły się ploty, że ukryli , szybko spadającą baterię … co za głupoty! Ja dzisiaj od rana czytam o doniesieniach, że po updacie wszyscy chwalą, że bateria dłużej działa! Więc proponuję trochę zdrowego osądu 🙂 pozdrawiam

  3. Leszek

    Jak dla mnie ważny, bo Macbooka używam tylko do przeglądania internetu i w miarę dokładnie mi czas do końca pokazywał. A po za tym co to komuś przeszkadzało, było w systemie od lat, a po usunięciu niby co, system ma chodzić stabilniej ? A może mniej będzie ważył ? A skoro na forach piszą ze to taka pierdoła to nie rozumię czemu Apple zajmuje się pierdołami a nie poprawą działania systemu, Za Jobsa nie było bet, wychodził system i miała działać, a teraz nie dość że są bety to po wydaniu oficjalnej wersji i tak jest masa błędów !