^

5 filmów po 3,99 Euro które warto kupić w iTunes

Przemysław Marczyński

28 listopada 2016

Dużo dobrego wydarzyło się ostatnio w iTunes. Nareszcie możemy kupować filmy i oglądać je na każdym urządzeniu jakie posiadamy. W tym tekście chcę zaprosić Was do wejścia w usługę Apple i proponuję Wam pięciu tanich filmów które w mojej ocenie doskonale sprawdzą się jako punkt z którego warto zacząć korzystać z Apple Films. Oto produkcje dużego ekranu które możecie kupić za 3,99 Euro i na własnej skórze przetestować wszystkie możliwości jakie oferuje sklep iTunes.
 

Szklana pułapka 5

szklana_puapka5
Kultowa pozycja dla fanów dużej ilości wylewających się pocisków na metr kwadratowy. Jak zawsze w Szklanej Pułapce przyjdzie nam zmierzyć się ze złym rabusiem i dobrym gliną. W tej roli oczywiście Bruce Willis. Nie jest to ambitne kino z głębokim przesłaniem. Skutecznie jednak pozwoli nam odwiesić mózg na wieszak obok zimowej kurtki i zrelaksować się podczas wybuchów i pościgów. Kluczowym faktem pojawienia się jednak tego filmu w tym zestawieniu jest poznanie filmów z katalogu iTunes Extras. W cenie 3,99 Euro sprawdzicie na czym polega opcja rozszerzonego materiału wideo przygotowanego specjalnie dla sklepu Apple.
Zobacz film w iTunes
 

Most szpiegów

mosszpiegow
To najnowsza pozycja z proponowanych tytułów. Tym samym chcę Wam zwrócić uwagę, że czasem można spotkać w iTunes nowe filmy w świetnych cenach. Most szpiegów opowiada o przypadkowym szpiegu (jak zawsze świetny Tom Hanks), który z ław prawniczych ląduje na terenie Rosji aby negocjować uwolnienie amerykańskiego żołnierza. Fani filmów szpiegowskich znajdą tu wszystko co powinno być w takiej produkcji. Dwie godziny i dwadzieścia minut powinny szybko Wam minąć podczas trzymania kciuków za Hanksa aby misja zakończyła się sukcesem.
Zobacz film w iTunes
 

Waleczne serce

waleczneserce
Dla mnie jeden z najważniejszych filmów jakie widziałem. Chociaż oglądałem go bardzo dawno temu to doskonale pamiętam koniec i emocje jakie we mnie wzbudził. Walka Szkocji o niepodległość przedstawiona została w piękny i emocjonalny sposób. Mel Gibson pokazał tu zarówno swój kunszt aktora jak również reżysera. Z ogromną przyjemnością nabyłem ten tytuł i dodałem do swojego skromnego archiwum. Warto wracać do tej produkcji nawet po kilkunastu latach od premiery.
Zobacz film w iTunes
 

Exodus: Bogowie I królowie

exodus
Ridleya Scott’a nie trzeba bliżej przedstawiać. Ten reżyser stoi za takimi produkcjami jak Gladiator, Helikopter w ogniu czy Marsjanin. W swojej przedostatniej produkcji opowiada historię Mojżesza który prowadzi Izraelitów do ziemi obiecanej. Film pełen jest spektakularnych ujęć, a samym ujęciom towarzyszy rozmach co stawia go na wysokim podium wśród widowisk jakie zaserwowało nam Hollywood. Ostatecznie przekonać Was powinien Christian Bale w roli głównej. W tej cenie film w HD wstyd nie nabyć.
Zobacz film w iTunes
 

Obcy

obcy
Może ostatni wybór zdradzi Wam moje sympatie do reżysera ale chyba na takim zestawieniu Obcy pojawić się musi. To znów dzieło Ridleya Scott’a i znów kultowa pozycja dla wszystkich fanów horroru. Statek kosmiczny daleko w galaktyce. Bohaterowie odcięci od świata. I próba przeżycia w miejscu gdzie wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli gdy okazuje się że na pokład wahadłowca pojawia się Obcy. Mistrzostwo w każdym aspekcie kina grozy. Pomimo faktu, że film został wyprodukowany w 1979 roku to zaręczam, że wywołuje gęsią skórkę znacznie skuteczniej niż niejedna super produkcja ostatnich lat.

Zobacz film w iTunes

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

  • Behinder

   Myślałem ze Cie zobaczę w filmie a Ty co?

 1. Remek Rychlewski

  Niestety ceny wróciły do poziomu 9,99. Szkoda że była to jednodniowa akcja. Zatem dalej kupuję filmy na BluRay.

  • Behinder

   Trzeba uważnie czuwać…