^

Wiadomość Dnia – wprowadzenie + pilot

Marek Szlachta

7 listopada 2016

Witam wszystkich!
Chciałbym przedstawić Wam pewien pomysł, który od dłuższego czasu chodzi mi po głowie, a jego tytuł to „Wiadomość Dnia”.
Każdego dnia rano, do godziny 10.00, od poniedziałku do piątku, będzie pojawiał się wpis z najciekawszą, według mnie, informacją z dnia poprzedniego. Zaś w poniedziałki pojawi się wiadomość, która będzie zawierała najciekawszą informację wybraną z piątku, soboty lub niedzieli.
Jak zapewne kojarzycie (mam taką nadzieję 🙂 ), w każdy poniedziałek pojawia się podsumowanie minionego tygodnia w świecie Apple mojego autorstwa, więc myślę, że wiecie czego się spodziewać. Wiadomości Dnia nie będą wchodziły w skład tego podsumowania.
Zapraszam wszystkich do zaglądania na łamy mojmac.pl każdego dnia chwilę po godzinie 10.
Zaczynajmy!
 
Wiadomość Dnia – pilot.
Find My iPhone wersja druga?
Apple otrzymało kolejny patent. Najprawdopodobniej będziemy mogli sprawdzić położenie naszego iPhone’a nawet wtedy, gdy zostanie on wyłączony – oczywiście wszystko za pomocą Find My iPhone. Obecnie możemy skorzystać z Find My iPhone (jeśli wcześniej ją uruchomiliśmy na naszym urządzeniu) i sprawdzić gdzie jest nasz telefon, jeśli jest on włączony i jest w zasięgu sieci. Ewentualni złodzieje mogą w łatwy sposób nam to uniemożliwić – wystarczy, że wyłączą telefon i wyciągną z niego kartę SIM. Apple otrzymało patent o numerze US20160323703, który mówi o tym, że telefon mógłby w określonym przedziale czasowym włączać się. Moduły odpowiedzialne za określenie położenia mogłyby w tym czasie wysłać dane poprzez odpowiednie „kanały” np. e-mail lub wiadomość tekstową. Moglibyśmy w ten sposób otrzymać nie tylko położenie, ale także zdjęcia lub nagranie audio wykonane naszym telefonem.
Wszystko fajnie brzmi, ale skoro amator cudzej właśności wyciągnie kartę SIM, to którędy iPhone wyśle dane, nawet jak zostanie włączony? A przecież sam nie połączy się z obcą siecią Wi-Fi, nawet jak ta nie posiada zabezpieczenia w postaci hasła.
Czy więc nowy patent będzie przydatny i czy coś zmieni? Jak uważacie?
Zapraszam do składania komentarzy.
find-my-iphone
Źródło
 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy