Wybierz Strona

Oficjalne informacje Apple na temat liczby urządzeń z iOS 10

Oficjalne informacje Apple na temat liczby urządzeń z iOS 10

Na stronie wsparcia dla programistów Apple umieściło ciekawy graf. Wynika z niego, że ponad połowa urządzeń z systemem iOS została zaktualizowana do najnowszej odsłony systemu iOS 10. Wyniki te podano na podstawie odwiedzin przez użytkowników Apple Store.
apple_stats_ios10
Nieco inaczej wygląda analiza przeprowadzana przez mixpanel.com. Wynika z niej, że po tygodniu od premiery nowego systemu pracował on już na prawie 35% urządzeń. Przełomowym punktem był okres dwóch tygodni gdzie krzywe wykresów iOS 9 i iOS 10 przecięły się oscylując wokół 50% zagospodarowania rynku. Najnowsze informacje pokazują, że nowy system dla urządzeń mobilnych od Apple posiada już na ponad 67% użytkowników.
Z ciekawostek jakie jeszcze możemy odczytać z wykresu Mixpanel wynika, że przed premierą niespełna 3% użytkowników posiadało już iOS 10. Zdradza nam to ilość osób które pracują na wersji beta systemu i osobiście jest to dla mnie duża niespodzianka. Spodziewałem się znacznie bardziej szczątkowych wyników dla tej grupy użytkowników.
adopcjaios10
Premiera iOS 10 miała miejsce 13 września.
Oficjalna strona iOS 10 – http://www.apple.com/pl/ios/ios-10/

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!