^

Nowy pakiet iCloud

Przemysław Marczyński

31 sierpnia 2016

Apple dodaje nowy pakiet dla przestrzeni dysków w chmurze – iCloud. Do niedawna najwięcej miejsca jakie można było wykupić w tej usłudze był 1 TB. Dzisiaj można będzie nabyć dwukrotnie większą przestrzeń na swoje dane w chmurze. Pakiet 2 TB kosztuje miesięcznie 19,99 Euro.
Ta zmiana niewątpliwie łączy się z nadchodzącą premierą systemu macOS gdzie mocno wykorzystuje się przestrzeń dysków wirtualnych. Możliwość przenoszenia całej zawartości biurka do chmury czy swobodne zapisywanie danych n iCloud Drive może skutecznie wypełnić oferowaną dotychczas przestrzeń. Najnowszy pakiet danych powinien skutecznie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Chociaż cena pakietu może na pierwszy rzut oka zaskakiwać to porównując ofertę konkurencyjnych usług takich jak Dropbox nie jest specjalnie wygórowana. Cena za 1 TB w Dropboxie to wydatek 10 Euro za użytkownika w pakiecie Business (u Apple płacimy 20 Euro za 2 TB). Co warto nadmienić niewiele serwisów oferuje możliwość używania 2TB przestrzeni dyskowej przez jednego użytkownika i niewątpliwie Apple podnosi w tym momencie poprzeczkę konkurencji.
Aby zwiększyć pakiet iCloud należy wejść w; Preferencje systemowe / iCloud / i wybrać przycisk Zarządzaj w prawym dolnym rogu okna.
nowepakietyicloud

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Lokinpl

  Drogie Apple na 07.09.16r. zamawiam 200GB za 0,99$
  Dziękuję!
  😉

  • isaakPL

   za 0.99?

   • Lokinpl

    To było tylko takie małe życzenie wypowiedziane przed konfą. Niestety się nie spełniło ;(

 2. Krzysztof Kwiatkowski

  Nie ufam chmurze iCloud, potym jak wywaliło mi pliki i odzyskałem z kosza część wyczyściłem zawartość i nie używam. Z drugiej strony mam 1TB na OneDrive i też leży nie używane.