Wybierz Strona

Konferencja Apple 7. września.

Konferencja Apple 7. września.

Apple rozesłało do zaproszenia na konferencję. Na obrazku widnieją kolorowe okręgi oraz data 7. września. Wydarzenie będzie miało miejsce w Bill Graham Civic w San Francisco o godzinie 19:00 naszego czasu.
To chyba jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań. Chociaż mamy dużo przecieków trudno tu mówić o pewniakach. Z wiadomości jakie do nas docierają możemy spodziewać się nowego Apple Watch. Głośno też wspomina się możliwość odświeżenia linii MacBooków Pro z klawiszami funkcyjnymi które sami będziemy mogli dopasować do własnych preferencji. Plotki te są tak zagmatwane, że ciężko rozeznać co faktycznie zostanie pokazane. Co chwilę ktoś dementuje i potwierdza premierę powyższych urządzeń.

Co z iPhone’m?

To wzbudza moje największe wątpliwości. Byłbym w stanie pokusić się nawet o stwierdzenie, że nie zobaczymy iPhone’a 7. Za rok telefon ten będzie obchodził swoje 10. urodziny i to byłby doskonały czas na spektakularny pokaz nowego modelu. Czy jednak inwestorzy są równie sentymentalni? Mam wątpliwość, bo iPhone stanowi prawie 60% przychodów całej firmy. Zatem czy już we wrześniu zobaczymy telefon z wygiętym ekranem, szybszym LTE i Wi-Fi oraz większą pojemnością dysku? Jestem bardzo ciekawy jak ten temat Apple rozwiąże.

Chciałbym zobaczyć…

… coś związanego z HomeKit. Ostatnie premiery asystentów głosowych Google i Amazone pokazują trend w którym zmierza technologia. Czy Apple pójdzie w tym kierunku czy zaskoczy nas na tym polu czymś naprawdę „świeżym”? „Chrząszcz brzmi w trzcinie…” w ustach Siri to byłoby coś wyjątkowego w ten wrześniowy wieczór. Obok premier systemów iOS i macOS z przyjemnością przygarnąłbym nowy pakiet biurowy iWork. Zbyt długo nic nowego w tej materii się nie działo i czas najwyższy odświeżyć to oprogramowanie. Z mojej strony to tyle, a Wy na co czekacie?

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. Grzegorz Okaz

    Odświeżenie iMaców i Maców Pro by się przydało. I może choć trochę bardziej przystępna cena na te pierwsze. Podatek za retinę winien już pójść ścieżką irlandzką.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!