Kategorie Archiwum

LET SWIFT – Swift Developers Meet-up #2 Wrocław, 23 czerwca!

Jak już z pewnością zauważyliście, dość często poruszamy w magazynie i na blogu tematy ściślej lub swobodniej, ale związane z programowaniem na platformy Apple. Szczególnie w ostatnich dwóch latach, od momentu udostępnienia nowego języka Swift, temat programowania nabrał rumieńców, są sam Swift po udostępnieniu go innym platformom, choć jeszcze się kształtuje, zaczyna robić światową karierę. Dlatego z radością chcemy poinformować, o naszym partnerstwie z „LET SWIFT – Swift Developers Meet-up”, czyli cyklicznymi spotkaniami nie tylko dla profesjonalnych programistów, ale i dla rozpoczynających naukę języka Swift.
W kolejnej już drugiej edycji „LET SWIFT” będziemy mogli wysłuchać trzech prelekcji: „iOS Development Tips and Tricks: Jak nie dać się zwariować” Michała Pyrka, „Elastyczny networking w Swifcie” Łukasza Mroza oraz „SmallTalk about Swift” Oktawiana Chojnackiego. Niżej w komunikacie znajdziecie więcej informacji o tematach, jakie będą poruszone.
Już drugie spotkanie cyklu „LET SWIFT” odbędzie się 23 czerwca 2016 roku (czwartek) w samym centrum wrocławskiego Rynku: „Klub PROZA” Przejście Garncarskie 2, 50-150 Wrocław. Początek imprezy o godzinie 19.00.
Aby wziąć udział, wystarczy przystąpić do wydarzenia na Facebooku: LET SWIFT – Swift Developers Meet-up #2, ale prosimy o rozważne „klikanie”, aby można było oszacować liczbę uczestników (będą niespodzianki).

Kilka słów o prelekcjach i prelegentach:

Michał Pyrka
iOS Development Tips and Tricks: Jak nie dać się zwariować
Poznamy parę prostych sposobów, aby przyspieszyć i ułatwić sobie programowanie. Nowicjusze odkryją kilka trików, którymi zaimponują u znajomych, a osoby doświadczone dowiedzą się, jak oszczędzić czas tracony na ciągłych rekompilacjach. Michał Pyrka, którego posłuchamy jako pierwszego, to humanista-programista, który jest od 1 dnia ze Swiftem. Liczy na to, że za parę lat będzie to główny język wykładany w szkołach i uczelniach. Po godzinach jest sportowym świrem, który uwielbia płatać psikusy.
Łukasz Mróz
Elastyczny networking w Swifcie
Życie bywa frustrujące, jeśli chodzi o networking. Załóżmy, że jesteś w samolocie, bez WiFi, a jednak chcesz popracować nad apką z użyciem API. Albo odpowiedzi z API przychodzą raz na jakiś czas, a deadline blisko. Albo API potrzebuje auth tokena, ale tylko czasem i raz w headerze, a raz w body zapytania. Jak to wszystko ogarnąć w spójną całość? Tego spróbujemy się dowiedzieć! Uwielbia Apple’a. W Swifcie zakochał się od pierwszego commita. Ciągle uczy się nowych rzeczy. Ostatnio fascynuje się się wszystkim, co reaktywne. Przygodę z programowaniem zaczynał od PHP. Na co dzień w Droids on Roids we Wrocławiu tworzy aplikacje dla klientów z całego świata.
Oktawian Chojnacki
SmallTalk about Swift
Swift od wersji 2 to nie tylko przyszłość ale solidne narzędzie pozwalające na tworzenie oprogramowania wysokiej jakości. Postaram się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tego języka, które wielu z nas sobie zadaje: Dlaczego powstał? Co go wyróżnia? Czy naprawdę jest bezpieczniejszy? Jak ma się do swojego „ojca” Objective-C oraz „dziadka” SmallTalk’a? Czy warto go używać? iOS Deweloper w Macoscope. Kocha Swift’a tak bardzo, że śni o nim niemal każdej nocy. Za pasem ma 4 lata doświadczenia na platformie iOS. Web developer w poprzednim życiu. Ojciec wspaniałego syna. Ma zdiagnozowane uzależnienie od kawy. Jeśli nie tworzy kodu to najprawdopodobniej czyta książkę. Wielbiciel Alana Turinga, Ivana E. Sutherlanda, Doublasa Engelbarta, Alana Kaya oraz (tak, zgadliście) Steva Jobsa.

Planowany czas na prezentacje to około 2 godzin. Potem rozpocznie się część networkingowo-społecznościową.
Zapraszamy! Będzie okazja spotkać wysłanników najbardziej zainteresowanych programowaniem w naszej redakcji 😉

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.