^

Pebble 2, Time 2, Pebble Core

Redakcja

25 maja 2016

Dla osób choć trochę zaznajomionych z technologiami tytuł mówi właściwie wszystko: Pebble 2, Time 2, Pebble Core – pojawią się wkrótce w sklepach. No może nie tak wkrótce, bo na przełomie 2016/2017 roku i może nie w sklepach, a w sprzedaży wysyłkowej z akcji na Kickstarterze. Jasne jednak jest, że będą kolejne generacje urządzeń z logo Pebble. Czyli nic wartego jakiejś specjalnej uwagi – powie wielu z Was. Z pewnością powiedzą tak właściciele WATCH i/lub ludzie, których sprytne zegarki nie uwiodły swoimi możliwościami. Śmiem twierdzić, że te osoby będą w wielkim błędzie.

Osobiście znajduję w tej informacji rzecz o której warto powiedzieć, rzecz o której mówiłem dwa lata temu, rzecz o której jeszcze nie raz Wam opowiem.

Tą rzeczą jest ta mała kostka:

Zrzut ekranu 2016-05-25 o 02.33.36

Pebble Core

Zastanawiam się od czego zacząć, ale myślę, żę zacznę zwyczajnie od początku. Otóż około dwa lata temu popełniłem poniższy tekst.

CYTAT:

DATA publikacji 15.09.2014

„… w całym tym niesamowitym Watch pokazanym 9.9.14.

Zabrakło mi niezależności tego cuda techniki od prądożernego iPhone.
Gdy tak sobie płakałem z żalu nad jego największą wadą…
…olśniło mnie, że gdyby:
– dodać moduł komunikacji – GSM/LTE,
– dać możliwości pisania tekstów przy pomocy zewnętrznej klawiatury bluetooth,
z tym, że to klawiatura miałaby wbudowany ten moduł GSM/LTE (i GPS?) i dużą baterię. Całość wielkości ok. połowy iPhone 3GS.
Zamiast kolorowego ekranu lcd – papier elektroniczny z funkcją dotyku.
Oczywiście dobrze by było, gdyby jednocześnie była także stacją dokującą/ładowarką Watch.
Do rozmów mikrofon w zegarku/klawiaturce, a głośnik w klawiaturce.
A może jakiś producent akcesoriów + devloperzy aplikacji dla Watch są w stanie coś takiego zrobić?

Zrzut ekranu 2014-09-15 o 23.37.09

Zamienilibyście iPhone 6/6+ na taką klawiaturkę (do kompletu z Watch) do dajmy na to… biegania, jazdy na rowerze?

Ja bym zamienił.
Możliwe, że nawet na stałe.

koniec CYTATU

Mam nadzieję, że przeczytaliście go uważnie i już wiecie do czego zmierzam. Tak, Pebble Core jest spełnieniem niemal jota w jotę mojego pomysłu, który osobiście uszyłem dla WATCH, a który znalazł realne życie w jedynej firmie, która mogła go zrealizować. W firmie, która nie produkuje smartfonów, ale która jednocześnie zaprojektowała naprawdę świetny smart zegarek. Żaden producent smartfonów by tego nie robił z jednej prostej przyczyny.

Taka KOSTKA. TA konkretna kostka – Pebble Core – jest pierwszym małym krokiem do tego, żeby zabić obecne telefony, a konkretnie ich podstawową funkcję komunikatora głosowego i tekstowego.

Wiem, że moje twierdzenie jest odważne i nie dla każdego do przyjęcia w obecnych realiach. Jednak osobiście nie wyobrażam sobie przyszłości w której nadal rozmawiamy za pomocą patelni przyłożonej do ucha. Wg mnie każdy chętniej założy na dłoń mały zgrabny zegarek, a do ucha wciśnie słuchawki z bezprzewodową technologią przesyłania dźwięku. Jestem pewien, że to jest przyszłość masowej komunikacji i już za chwilkę prawie każdy będzie w ten sposób prowadził rozmowy, dyktował sms-y i tweety, logował się w Swarm, itd, itd.

Nie zgadzacie się ze mną? Uważacie, że smartfony pozostaną głównym komunikatorem. Odszczekam? To poproszę argumenty (w komentarzach).

Żeby utrudnić/ułatwić polemikę podam Wam mój zestaw przyszłości:

 • w roli komunikatora oczywiście WATCH z TAKĄ KOSTKĄ w kieszeni lub już zminiaturyzowaną przez Apple i wszczepioną do jego wnętrza
 • iPad/LTE w roli domowego komputera (także do pracy, nie wymagającej dużej mocy obliczeniowej); opcjonalnie rolę domowego komputera będzie pełnił TV czwartej i kolejnych generacji
 • MacBookPro/LTE w roli narzędzia do pracy dla PROfesjonalistów potrzebujących olbrzymiej mocy obliczeniowej

Oczywiście zmienią się trochę nazwy wygląd i mocno wnętrza wszystkich tych urządzeń zatem nie porównujcie ich bezpośrednio do dzisiejszych odpowiedników.

artykuł archiwum blog cyferki

Pofantazjowałem. Ale Kostka jednak jest rewelacyjna i trzymam mocno kciuki, żeby okazała się wielkim sukcesem. Wówczas jest duża szansa, że moja wizja spełni się dużo szybciej (niż na jesieni 2021 roku).

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Igor Langer

  Mnie wizja z filmu „Her” nie do końca przekonuje. Nawet tam mieli ze sobą w kieszeniach quasi-smartfony by oglądać zdjęcia itp. Większość z nas jest wzrokowcami, na tym zmyśle opieramy większość swoich działań dlatego uważam że coś takiego będzie dostępne ale samych smartfonów nie wyprze.

  • Lokinpl

   Masz sporo racji, ale wygoda i bezpieczeństwo komunikacji chyba wygra z „patelnią przy uchu”. Oczywiście w naszych kieszeniach, torbach, plecakach – dla CHĘTNYCH – znajdą się urządzenia (iPady?) do przekazywania większego obrazu. Chyba że wyświetlacze powędrują do okularów. Co osobiście bardziej by mi się podobało.
   Czas pokaże.