^

Apple TV na czwartym miejscu w Stanach Zjednoczonych

Apple mało ochoczo podaje wyniki sprzedaży Apple TV. W swoich zeznaniach finansowych umieszcza ten sprzęt w grupie „Inne produkty” razem z iPodami, Beats, Apple Watch i innymi akcesoriami. W pierwszym kwartale 2016 roku dochód jaki przyniosła ta kategoria to „zaledwie” 4 miliony dolarów. Okazuje się jednak, że Apple nie ma powodu do wstydu bo Apple TV jest na rynku amerykańskim czwartym urządzeniem do odtwarzania mediów z sieci.
Firma Parks Associates ogłosiła wyniki swoich badań. Wynika z nich, że co czwarty Amerykanin w zeszłym roku kupował Apple TV. To skok aż o 50% w porównaniu do poprzedniego roku. To największy wzrost sprzedaży wśród konkurentów. Najwięcej streamingowego tortu w Stanach Zjednoczonych mają Roku, Amazon oraz Google.
Eksperci z Parks Associates szacują, że w 2019 roku sprzeda się na całym świecie 86 milionów urządzeń do odtwarzania treści z internetu.
Żródło: Parks Associates

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Pixelq

    „2019 roku sprzeda się na całym świecie 86 urządzeń” aż, tak mało 😉 ?

    • pemmax

      🙂