^

Sesja #WroAccessible16 z Prof. Janem Miodkiem w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Jaromir Kopp

23 marca 2016

W poniedziałek (21 marca) miałem przyjemność z Łukaszem Banaszakiem i Lucyną Pawlak uczestniczyć w kolejnej sesji do kampanii „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” (#WroAccessible16). Znów gościliśmy w przyjaznym i otwartym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Tym razem sesja odbyła się podczas spotkania z Panem profesorem Janem Miodkiem, którego organizatorem była Pani Krystyna Zajko–Minkiewicz (Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy).
Spotkanie z prof. Janem Miodkiem Teatr Modrzejewskiej Legnica #WroAccessible16
Przeprowadziliśmy wywiad bez barier z Panem profesorem Janem Miodkiem oraz Panią Krystyną Zajko–Minkiewicz. Rozmawialiśmy między innymi o problemach z nazywaniem osób niepełnosprawnych w języku polskim, o „korpojęzyku” oraz o technologii. Tu muszę Was zmartwić, otóż według profesora Jana Miodka polski język wcale nie jest najtrudniejszy na świecie, więc nie można tym tłumaczyć tak długiego oczekiwania na polską wersję Siri.
Dedykacja profesora Miodka dla czytelników Mój Mac Magazynu
Po wywiadzie odbyło się dwugodzinne spotkanie profesora ze słuchaczami, którzy wypełnili widownię teatru do ostatniego miejsca. Wśród widzów było wielu byłych studentów Pana profesora.
Spotkanie z prof. Janem Miodkiem Teatr Modrzejewskiej Legnica #WroAccessible16
Jako patron medialny (Mój Mac Magazyn) transmitowaliśmy całość spotkania na żywo w serwisie YouTube za pomocą iPhone 6s Plus. Poniżej zamieszczam link to zapisu transmisji (relacji wideo).
Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Spotkanie z Prof. Janem Miodkiem w Teatrze im. Modrzejewskiej #WroAccessible16
Spotkanie z prof. Janem Miodkiem Teatr Modrzejewskiej Legnica Jaromir Kopp
Spotkanie z prof. Janem Miodkiem Teatr Modrzejewskiej Legnica Łukasz Banaszak

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy