Wybierz Strona

A to ci niespodzianka… Mozilla właśnie udostępniła bloker zawartości Firefox – Focus

A to ci niespodzianka… Mozilla właśnie udostępniła bloker zawartości Firefox – Focus

  • 0
  • 08.12.2015
Jaromir Kopp

Kontrowersyjny (dla oferujących treści w internecie za darmo np. większości blogerów w tym mnie) temat blokowania reklam w iOS wrócił wraz z wypuszczeniem przez Mozillę swojego „Add–blockera” pod nazwą Firefox–Focus.
blokowanie-reklam-focus-firefox
Blokowanie „reklam śledzących”
Użytkownicy iOS 9 mający 64-bitowe procesory w swoich iUrządzeniach, mogą instalować aplikacje, które będą filtrować zawartość stron wyświetlanych przez mobilne Safari. Jest już spora ilość takich programów w App Store, ale Focus wyróżnia się „pewną” marką i tym, że jest darmowy. Potrafi on filtrować te same rodzaje treści co jego odpowiednik na Firefox Private Browsing z trybem „Tracking Protection” na Windows, Mac, Linuxie i Androidzie.
fonty-focus-firefox
Strona przed i po zablokowaniu ładowania fontów.
Nie ma on trybu blokowania wszystkich reklam. Blokuje systemy reklamowe, które „śledzą” użytkownika, czyli zdecydowaną większość. Dodatkowo można zablokować systemy do analizy zachowań użytkowników (np. Google Analytics) czy systemy portali społecznościowych śledzące nasze zachowania. Osobno można zablokować pobieranie fontów, co w niektórych przypadkach może znacznie przyśpieszyć ładowanie storn i zmniejszyć ilość transmitowanych danych.
 Firefox–Focus w App Store
Wypatrzone na: Macword.com

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!