^

iOS 9.0.1

Przemysław Marczyński

23 września 2015

Na kolejną odsłonę iOS 9 nie przyszło nam długo czekać. Pomimo otwartych beta-testów kilka irytujących problemów nie udało się wychwycić. Tydzień po premierze dostępna jest nowa odsłona iOS 9.0.1. Od razu rzuca się w oczy jedna (przynajmniej w mojej ocenie) ważnych rzeczy – rozmiar pliku. Aktualizacja waży zaledwie 34,1 MB, co przy moich 16 GB jest świetną wiadomością gdyż nie zmusza mnie do usuwania zdjęć i aplikacji z telefonu. Warto zainstalować nową wersję systemu gdyż łata ona między innymi dość irytujący problem alarmów i kłopoty z Safari i Zdjęciami. Pełna lista znajduje się na powyższym obrazku.
Wspomnię, że Apple poinformowało, że 50% urządzeń ma już zainstalowany nowy system operacyjny. Apple również potwierdziło kilka dni temu, że 25. września iPhone zacznie być sprzedawany w takich krajach jak: Australia, Kanada, Chiny, Francja, Niemy, Hong Kong, Japonia, Zowa Zelandia, Puerto Rico, Singapur, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.
Aktualizacji dokonamy wchodząc w aplikację Ustawienia / Ogólne / Uaktualnienia

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Espagnol

    Wczorajsza aktualizacja zablokowała u mnie w obydwu iPadach Mini (2 i 4) zmianę ekranu początkowego z wertykalnego na horyzontalny (i vice versa) podczas przekręcania iPadów. Czy ktoś ma podobny problem po aktualizacji?