Wybierz Strona

Apple ogłasza datę swojej konferencji

CNbYoB8WgAAiKyK png large
Alyssa Bereznak, korespondentka Yahoo Tech oraz Yahoo News zamieściła dziś na Twitterze zaproszenie jakie Apple rozsyła do dziennikarzy na swoją konferencję. Wiemy zatem, że spotkanie odbędzie się pod hasłem „Hey Siri, give us a hint” (Siri, daj nam jakąś wskazówkę). Termin to 9. września.


To już staje się tradycją, że wrzesień to czas premiery nowego iPhonea. Zatem możemy być pewni pojawienia się nowego telefonu o nazwie 6S. Plotki mówią, że urządzenie będzie wykonane z lepszego materiału niż poprzednik. Jest to zapewne odpowiedź na szalejącą swojego czasu „aferę” z wyginającym się iPhonem 6+. Mnie najbardziej intryguje obsługa Force Touch na ekranie telefonu co może całkowicie zmienić sposób nawigowania po systemie. Wyobrażacie sobie co może zmienić kontrolowana siła nacisku w obsłudze urządzeń z dotykowym ekranem? O tym wspominałem podczas nagrania podcastu Pear2Pear. Oczywistą sprawą jest, że iPhone będzie szybszy na nowym procesorze A9 i z większą ilością pamięci RAM. 
Hasło przewodnie ma jednak w sobie więcej tajemnic. Legendarna Siri, która jak Maciek odkrył może przemówić polskim głosem w każdej chwili. Czy już we wrześniu otrzymamy pełną funkcjonalność iOSa? 
Jednak pytanie na zaproszeniu kryje coś jeszcze. Wchodząc do domu chciałoby się powiedzieć, „Siri włącz telewizor” lub „Siri,  zagraj moją ulubioną piosenkę”. Nie macie wrażenia, że zaczyna się tutaj jakaś dyskusja z cyfrowym pomocnikiem w zwykłym codziennym życiu? A może zobaczymy Siri w nowym Apple TV? W wielu domach to właśnie telewizor stał się „centrum dowodzenia”. Może rozszerzone możliwości HomeKit do sterowania mieszkaniem? Z nowego Apple Watch na nowej odsłonie systemu watchOS? Nie? Myślicie, że się mylę. Zatem co sugerujecie?

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!