Wybierz Strona

CleanMyMac 3. Jeszcze dokładniejsze sprzątanie Maka.

Cleanmymac3
Kto z nas nie lubi porządku? W cyfrowym świecie jest on równie ważny. Podczas przeglądania internetu, instalowania aplikacji i pracy na plikach nasz dysk gromadzi dane. Odkładają się powoli, tworząc z czasem poważny problem dla stabilności i szybkości działania komputera. Programiści z MacPaw mają lekarstwo na tę przypadłość, a jest nim najnowsza wersja CleanMyMac 3.

Jeszcze więcej możliwości

CMM3 dashboard
CleanMyMac słynie z możliwości, jakie oferuje podczas usuwania programów i wszystkich powiązanych z nimi plików. Kolejna odsłona programu idzie jeszcze dalej w porządkowaniu dysku twardego. Funkcje Mail Attachments oraz iTunes Junk pozwalają na szybkie usunięcie załączników z poczty e-mail oraz archiwum iOS-a czy starych aplikacji. Jeśli mówimy o zwalnianiu miejsca, to koniecznie trzeba wspomnieć o możliwości usuwania duplikatów z iPhoto, a także wyszukiwania i kasowania starych i nieużywanych dawno plików. Pod jednym przyciskiem Smart Cleanup sprawdzimy kompleksowo wszystkie elementy systemu i wykonamy generalne czyszczenie Maka.
Nowością, jaką znajdziemy w trzeciej wersji CleanMyMac, jest aktywny monitoring naszego komputera. W panelu Dashboard mamy podgląd takich informacji, jak: wolna przestrzeń dysku, zużycie pamięci RAM i obciążenie komputera. W chwili gdy któryś z parametrów osiągnie krytyczną wartość, aplikacja poinformuje nas o tym, sugerując natychmiast działania, jakie powinniśmy podjąć, aby rozwiązać napotkany problem. Aplikacja CleanMyMac nie musi być wcale aktywna, abyśmy mieli podgląd na parametry naszego komputera. Wyśmienitym pomysłem jest umiejscowienie w menu systemowym ikony, pod którą również kryją się te informacje.

Sprzątanie w głębi systemu

CMM3 privacy
MacPaw ze swoim programem idą o krok dalej, aby utrzymać komputer w doskonałej kondycji. Zakładka Mantuance gromadzi funkcje dotyczące systemu operacyjnego. Z jednego miejsca będziemy mogli naprawić przywileje dysku, wykonamy przeindeksowanie Spotlighta, aby efektywniej wyszukiwać przy jego użyciu pliki. Dodatkowo zadbamy o naszą prywatność (Privacy). Z przeglądarek będziemy mogli usunąć historię odwiedzanych stron, ciasteczka i pliki tymczasowe. Do tego dochodzi kontrola nad wrażliwymi danymi – hasłami lub formularzami. Program odszuka również aplikacje pokroju Skype, gdzie możemy skasować historię konwersacji i prowadzonych rozmów telefonicznych. Użytkownicy, którzy będą chcieli definitywnie usunąć pliki, bez możliwości odzyskania ich przy użyciu specjalistycznych narzędzi, docenią zapewne Schroedera – niszczarkę dokumentów.
CMM3 menu
CleanMyMac 3 jest wyśmienitą aplikacją do utrzymania porządku w komputerze. Po wprowadzeniu funkcji „Maintenance”, gdzie możemy naprawiać uprawnienia, przeindeksować dane w Spotlight i oczyszczać pamięć RAM, program stał się kompletnym narzędziem do poprawy wydajności systemu OS X. Nieoceniony staje się również dostęp do informacji o komputerze wprost z belki systemowej. CleanMyMac 3 to również jedna z najpiękniejszych aplikacji, jaką widziałem na OS X. Pieczołowicie przygotowane ikony i przejrzysty interfejs stawiają ten program w ścisłej czołówce pod względem wyglądu. Jest to miły dodatek do wszystkich możliwości pielęgnacyjnych, jakie wnosi kolejna wersja CleanMyMac. MacPaw znów udowodnił, że posiada najciekawszy program dla użytkowników, którzy chcą dbać o swoje środowisko pracy na platformie Apple.
Witryna – http://macpaw.com/cleanmymac
Cena – 39,95 dol.

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

5 komentarzy

 1. Paweł Grzybek

  Must have! Uwielbiam ten program i korzystam z niego od pierwszych wydań drugiej wersji. Serdecznie polecam!

  Odpowiedz
 2. Krzysiek

  Zaraz po aktualizacji do 3 program sprawił że zacząłem się wkurzać, wywalając komunikaty że dysk twardy umiera. Na szczęście pojawiła się szybko, aktualizacja i MacPaw przyznał że był to błąd i go naprawili, od tego czasu już jest normalnie. A sam program wbrew opinii wielu sceptycznych jest bardzo dobry.

  Odpowiedz
 3. kw

  A co z użytkownikami poprzedniej wersji?

  Odpowiedz
  • Krzysiek

   Upgrade z 2 do 3 jest płatny, koło 80 zł, tyle było w promocji.

   Odpowiedz
 4. Łukasz Wysocki

  nie załapłem się na promocję 50% ale polecam sklep na allegro ktory sperzedaje ich licencje rowniez troche taniej

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!